Yükleniyor...

APE, AXS ve ID için kritik eşik: Kilit açılımları geldi!

Uzun süredir kripto piyasasında beklentileri karşılayamayan APE, AXS ve ID için milyon dolarlık kilit açılımları yaklaştı.

Token kilit açılımı

Uzun süredir kripto piyasasında beklentileri karşılayamayan APE, AXS ve ID için milyon dolarlık kilit açılımları yaklaştı.

TokenUnlocks verilerine göre, kripto sektörünün popüler kripto para birimleri APE, AXS ve ID tarafında büyük token kilit açılımları gerçekleşecek. Bitcoin‘deki hareketler gibi bu açılımlar da kendi paritelerinde etki yaratabilir.

Verilere göre APE’de 16,8 milyon dolarlık, AXS’de 65,65 milyon dolarlık ve ID’de 3,48 milyon dolarlık token’ların dolaşıma dahil edileceğini gösteriyor.

Zamanı geldi: APE, AXS ve ID için kilit açılım vakti!

TokenUnlocks’tan alınan verilere göre, yakın zamanda Apecoin (APE), Axie Infinity (AXS) ve Space ID’de (ID) token kilit açılımı gerçekleşecek.

Token kilit açılımı

En yakın token kilit açılımı, APE tarafında yaklaşık 14 saat sonra gerçekleşecek. 16,80 milyon dolarlık token’ın dolaşıma gireceği düşünülüyor. Dört günlük aranın ardından AXS tarafında token kilit açılımı yapılacak. AXS için gerçekleşecek kilit açılımı, 65 milyon dolar değerinde token’ın dolaşıma girmesi demek. Büyük miktardaki bu kilit açılımı AXS fiyatı konusunda tedirginlik yaratacak güçte. Son olarak ID beş gün sonra 3,48 milyon dolarlık token’ın kilidini açacak.

Apecoin (APE) beklentilerin altında!

Yaşadığı büyük düşüş ile birlikte kripto yatırımcılarını mağdur eden Apecoin (APE) 1 dolar seviyesinde hareket ediyor. APE düzenli olarak dolaşıma soktuğu token’lar ile dikkat çekmişti. Projenin tokenizasyonu doğru bir şekilde oturtulamadığı için enflasyonist arza karşı hamle yapamadı. Bu durum fiyatın düşüşünü şiddetlendirdi.

APE kilit açılımı

Verilere göre, dolaşımda 368 milyon APE yer alıyor. Önümüzdeki token kilit açılımında ise 15,60 milyon APE dolaşıma dahil edilecek. Yaklaşık yüzde 5’e tekabül eden bu durum APE fiyatında dalgalanmalara yol açabilir. Kilidi açılan token’lar ise şu şekilde dağıtılacak:

 • Hazineye: 7,34 milyon APE
 • Yuga Labs’e: 4,17 milyon APE
 • Yuga Labs kurucularına: 2,22 milyon APE
 • Başlangıç katılımcılarına: 833 bin APE
 • Başlangıç katılımcılarına 2.seviye: 757 bin APE
 • Bağışlara: 277 bin APE

APE fiyat olarak hayal kırıklığı yarattı. Yatırımcılar APE tercihlerinde mağduriyet yaşadı. Proje ilerleme gösteremezken, Yuga Labs’ın kurucularının token kilit açılımından 2,22 milyon APE’yi cebine atması dikkat çekti.

Axie Infinity (AXS) devasa emisyonla karşı karşıya

2021 yılında 165 dolara kadar yükselmeyi başaran AXS, şimdilerde sadece 4 dolar seviyesinde işlem görüyor. Oyna-kazan modelini izleyen projenin token’ı AXS, düzenli token kilit açılımlarına devam ediyor. AXS’te dört gün sonra devasa bir kilit açılımı gerçekleşecek.

AXS

Verilere bakıldığında 131 milyon AXS’in dolaşımda yer aldığı görülüyor. Önümüzdeki token kilit açılımında ise 15,13 milyon AXS dolaşıma dahil edilecek. Dolaşımın yüzde 11,50’sine denk gelen bu kilit açılımının fiyat karşılığı ise 65 milyon dolar civarında.

Devasa kilit açılımı AXS için fiyat oynaklığı yaratabilir. Çünkü dolaşıma yüzde 10’luk bir aktarım olacak. Bu aktarımın satış baskısı yaratması AXS fiyatını daha da dibe çekebilir. Proje ekibinin başarısız tokenizasyonu tıpkı APE gibi AXS fiyatına en büyük zararı veren etmen. Enflasyonist bir arzı bulunan projenin henüz yeterli kullanım ortamı bulunmuyor. Bu nedenle kilit açılımları AXS için kritik bir süreç olabilir.

TokenUnlocks verilerine göre, kilidi açılan token’lar şu şekilde dağıtılacak:

 • Takıma: 6,08 milyon AXS
 • Stake ödülleri: 3,43 milyon AXS
 • Oyna kazan dağıtımına: 3,38 milyon AXS
 • Ekosistem cüzdanına: 1,69 milyon AXS
 • Yatırımcılara (kurumsal): 554,75 bin AXS

Projenin kötü gidişatına rağmen proje ekibine 6,08 milyon AXS’in aktarılacak olması ise dikkat çekici. Ekip bu kilit açılımında 26 milyon dolarlık token’ı cebine atacak.

Space ID (ID), kilit açılımına perde aralıyor

BNB Chain’de yer alan ve geçtiğimiz aylarda piyasada yer bulan Space ID (ID), dolaşıma oranı yüzde 6,46’ya tekabül eden bir token kilit açılımı gerçekleştirecek.

Space ID

TokenUnlocks verilerine bakıldığında, dolaşımda 288 milyon ID yer alıyor. Projenin aksimum arzı ise 2 milyar ID. Büyük bir enflasyonist arz sistemine sahip olan ID beş gün sonra 3,48 milyon dolarlık token’ı dolaşıma sokacak. Fiyat bakımından iddialı bir görünüm sergilemese de dolaşım arzı yüzde 6,46 oranında artacak. ID’nin güncel piyasa değeri ise ortalama 53 milyon dolar seviyesinde.

Fiyat olarak ufak ancak arz bakımından büyük bir kilit açılımı gerçekleştirecek ID’de fiyat dalgalanma yaşayabilir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise ID’nin eski popülaritesini kaybetmesi. ID, Binance’te listelendiği dönemdeki ilgiyi bugünlerde göremiyor.

Verilere göre, kilidi açılacak token’lar şu şekilde dağıtılacak:

 • Topluluğa airdrop: 5,83 milyon ID
 • Kurucu vakfa: 5 milyon ID
 • Pazarlamaya: 4.88 milyon ID
 • Ekosistem cüzdanına: 2,78 milyon ID

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner