Yükleniyor...

Ayılara darbe: Short işlemler patladı!

Bitcoin'in (BTC) yükselmesiyle birlikte, kripto piyasasında son 24 saatte 62 milyon dolarlık short işlemler tasfiye edildi.

Short tasfiye

Bitcoin’in (BTC) yükselmesiyle birlikte, kripto piyasasında son 24 saatte 62 milyon dolarlık short işlemler tasfiye edildi.

Kripto para piyasası, son günlerde yaşadığı düşüşü hafta sonu sonlandırdı. Hafta sonu, BTC’nin yukarı yönlü hareketlenmesiyle birlikte altcoin’lerde de canlanmalar görüldü. BTC, yüzde 3’e yakın bir yükselişe imza attı. Birçok altcoin ise piyasadan ayrışarak yüzde 10’u geçen yükselişlere imza attı.

Kripto piyasasında gerçekleşen yükseliş, ayılara darbe vurdu. Short işlemlerde, son 24 saatte 62 milyon dolarlık tasfiye gerçekleşti.

Likidasyon verileri: Short işlemler ağırlıkta!

Coinglass’ın likidasyon verilerine göre, kripto piyasasında son 24 saatte 78 milyon dolarlık tasfiye yaşandı. Tasfiyelerin büyük kısmı, 62 milyon dolar ile short işlemler tarafında gerçekleşti.

kripto likidasyon

Kripto para piyasası, günlük kapanışında adeta atağa kalktı. Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 3’e yakın yükselişe imza attı. BTC’nin yükselmesiyle birlikte, günlerdir düşüş yönlü hareket eden altcoin’lere de para girişi gerçekleşti. Yükselen piyasa, ayıları avladı ve short işlemler tasfiye oldu.

Tasfiyelerin en fazla olduğu barite ise Binance borsasındaki ETH/USDT oldu. Bu işlem paritesinde, 2 milyon dolarlık tasfiye meydana geldi.

Isı haritasına göre, son 24 saatte BTC’de 32 milyon dolarlık short işlem tasfiye edildi. ETH’de ise bu miktar 13 milyon dolar civarında. Birkaç gündür kripto gündemine damga vuran LOOM’da da short tasfiyeleri yaşandı. LOOM tasfiyeleri, son 24 saatte 5,5 milyon dolar oldu.

Tasfiyelerin en yoğun gerçekleştiği kripto borsası Binance oldu. Binance’te yaklaşık 30 milyon dolarlık tasfiye gerçekleşti. OKX borsasında ise 22 milyon dolarlık tasfiye yaşandı. Üçüncü sırada ise 13 milyon dolarlık tasfiye ile Bybit yer aldı.

Yakın bir veri olarak, son 4 saatlik dilimde 6,53 milyon dolarlık tasfiye yaşandı. Bu tasfiyeler hemen hemen dengeli gerçekleşti. Tasfiyelerin 3,95 milyonu long işlemlerden gelirken, 2,57 milyon doları short işlemlerden geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner