Yükleniyor...

Apple, ChatGPT ve Benzerlerini Çalışanlarına Yasaklıyor

Apple, gizli verilerin açığa çıkarılabileceğinden çekindiği için çalışanlarının ChatGPT ve benzeri yapay zeka araçlarını kullanmamalarını istedi.

Apple

Apple, gizli verilerin açığa çıkarılabileceğinden çekindiği için çalışanlarının ChatGPT ve benzeri yapay zeka araçlarını kullanmamalarını istedi.

Yapay zeka teknolojisinin günden güne gelişmeye başlaması ve ortaya birçok yapay zeka platformunun çıkması dikkat çekiyor. Özellikle kurumsal isimler, yapay zeka konusunda öncülük etmek için yoğun mesai harcıyor. Google ve Microsoft’un da yapay zeka üzerine çalıştığı biliniyor.

Yapay zeka üzerine yoğunlaşan şirketlerden birisi olan Apple, çalışanlarından ChatGPT ve Copilot gibi yapay zeka platformlarını kullanmamalarını talep etti. Şirket, gizli verilerin dışarıya sızmasından endişe duyuyor.

Apple, ChatGPT Gibi Yapay Zeka Uygulamalarına Karşı Temkinli

Teknoloji devi ve iPhone üreticisi Apple, gelişen yapay zeka furyasında dikkat çeken bir hamle yaptı. Apple, çalışanlarından ChatGPT ve benzeri yapay zeka uygulamalarını kullanmamalarını istedi.

The Wall Street Journal tarafından yapılan bir habere göre, Apple, çalışanların şirket dışı yapay zeka araçlarını kullanmalarını sakıncalı buluyor. Bunun sebebi olarak, şirkete ait gizli verilerin dışarıya sızmasından endişe ediliyor.

Şirket, OpenAI tarafından oluşturulan ChatGPT ve Github’ın Copilot’unu yasakladı. The Wall Street Journal, Apple’ın benzer bir yapay zeka aracı geliştirdiği için şirket çalışanlarının dış platformlardan uzak durmalarını talep ettiğini belirtti.

Daha önce JPMorgan Chase ve Verizon, benzer hamlelerde bulunmuştu. Özellikle ChatGPT, giderek artan ününün yanında eleştirileri de beraberinde getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner