Yükleniyor...

Apple Pay ile Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Almak Mümkün

Kripto para startup'ı Lumi, Apple Pay kullanan herkese Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve bazı altcoin'leri satın alma imkanı sunuyor.

apple pay bitcoin ethereum kripto para satin almak

Kripto para startup’ı Lumi, Apple Pay kullanan herkese Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve bazı altcoin’leri satın alma imkanı sunuyor.

Lumi’nin iOS cüzdanındaki yeni bir özellik, yatırımcıların Apple’ın popüler ödeme hizmeti aracılığıyla kripto paraları satın almalarına olanak tanıyor. Uygulama aynı zamanda yatırımcıların ETH ve BTC dışında USD Coin (USDC), Tether (USDT), Stably (USDS), Binance (BUSD), Wrapped Bitcoin (WBTC), Wrapped Ether (WETH), Yearn.finance (YFI), Uniswap (UNI), DAI, AAVE, Basic Attention Token (BAT), Compound (COMP), Curve (CRV), Gemini Dollar (GUSD), HUSD, Chainlink (LINK), Maker (MKR), Paxos Standard Token (PAX), Synthetix (SNX) ve Universal Market Access (UMA) satın almalarına olanak tanıyor.

Satın Almanın Limiti Bulunuyor

ABD’deki Lumi cüzdan kullanıcıları için kripto para satın alımında günlük 500 dolar, haftalık 500 dolar ve yıllık 5.000 ABD doları limiti bulunuyor. ABD dışındaki kullanıcılar için limitler günlük 1.000 ABD doları, haftalık 1.000 ABD doları ve yıllık 7.500 ABD doları.

Apple Pay’in kullanılabildiği çoğu ülkede satın alma yapılabilirken, bu seçenek Vatikan, Ukrayna, Karadağ, Monako, Malta, Man of Isles, Jersey, Liechtenstein, Romanya, Rusya, Sırbistan, Çin, Tayvan’daki kişiler için mevcut değil.

Apple Pay, dünyanın en büyük mobil ödeme sağlayıcılarından biridir. 2014 yılında Apple Inc. tarafından tanıtılan platform, Statista’ya göre 383 milyondan fazla kullanıcıya sahip küresel bir erişime sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner