Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yükselirken Balinalar Harekete Geçti

Bitcoin (BTC), dün başlattığı yükseliş hareketini devam ettiriyor.

bitcoin balinasi

Bitcoin (BTC), dün başlattığı yükseliş hareketini devam ettiriyor. Lider kripto para birimi son 24 saatte %4.71 oranında değer kazanarak 19.300 dolar seviyesine yaklaştı. Bu sırada gün içinde yüksek miktarda Bitcoin transferi tespit edildi.

Whale Alert hesabının sunduğu bilgilere göre 32,353 Bitcoin (yaklaşık 628.484,540 dolar) bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen diğer bir cüzdana iletildi.

Öte yandan yine gün içinde bu transfere nazaran daha ufak miktarlı transferler gerçekleştirildi. 2.000 BTC bilinmeyen bir cüzdandan Bitfinex’e iletildi. Bu BTC’lerin de değeri yaklaşık olarak 38.634,264 dolar. Bu transferden öne yine 1000 BTC Bitstamp’a bilinmeyen bir cüzdandan iletildi.

Bitcoin Fiyatında Durum Ne?

FXStreet analisti Dhwani Mehta’ya göre BTC/USD, 19.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmeye hazır görünüyor. Günlük grafikte muhtemelen simetrik bir üçgen kopması var. Analiste göre boğalar, üçgenin üst direncini 18.882 dolarda araştırıyor ve yükselişin kırılmasını doğrulamak için gereken seviyenin üzerinde günlük bir kapanış yapmaları gerekiyor. Yükseliş onayı, 19.914 dolarlık rekor yüksek seviyelerin yeniden test edilmesi için kapıları açabilir ve bunun ötesinde 20.000 dolar seviyesinin yeniden yakalanması kaçınılmaz olacaktır.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner