Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Bitcoin’i Takip Ediyor! Yükseliş Sürecek mi?

Ethereum, Bitcoin'e benzer şekilde ABD Doları karşısında istikrarlı bir artış başlatarak 580 doların üzerine çıktı.

ethereum eth bitcoini takip ediyor yukselis surecek mi

Ethereum, Bitcoin’e benzer şekilde ABD Doları karşısında istikrarlı bir artış başlatarak 580 doların üzerine çıktı. Fiyat, kazançları pekiştiriyor ve kısa vadede düşüşü düzeltebilir. Aayush Jindal’ın teknik analizine göre: 

  • Ethereum, 565 dolar ve 575 dolar seviyelerinin üzerinde bir yükseliş ivmesi kazandı.
  • Fiyat şu anda 580 dolarlık pivot bölgesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.
  • Saatlik ETH/USD grafiğinde 579 dolara yakın destekle oluşan büyük bir yükseliş eğilimi çizgisi var (Kraken verilerine göre).
  • Parite düzeltme yapabilir ancak 580 dolar ve 575 dolar seviyelerinin destek sağlaması muhtemel.

Ethereum (ETH) Yeşil Alanda

Ethereum, 535 dolar civarında bir destek tabanı oluşturduktan sonra istikrarlı bir artışa başladı. ETH, pozitif bir bölgeye geçmek için daha yüksek bir seviyede işlem gördü ve 550 dolar seviyesinin yakınında birkaç önemli engeli kırdı.

Fiyat, 565 dolar ve 575 dolar seviyelerinin üzerinde yükseliş ivmesi kazandı. Yukarı doğru bir hareket, ETH fiyatının 580 dolarlık direnç seviyesini bile aşmasını ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üstüne çıkmasını sağladı. Fiyat, 594 dolara kadar ulaştı ve şu anda kazançları konsolide ediyor.

585 dolar seviyesinin altında küçük bir düşüş gerçekleşti. Fiyat, 563 dolarlık seviyeden 594 dolara doğru yükselen hareketin %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin bile altında işlem gördü.

ethereum eth bitcoini takip ediyor yukselis surecek mi 1

Bununla birlikte ETH, 582 dolar ve 580 dolar seviyelerinin yakınında güçlü bir destek buldu. Saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde 579 dolara yakın destekle oluşan büyük bir yükseliş trendi çizgisi de var. Trend çizgisi, 563 dolardan 594 dolara doğru gerçekleşen hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesi ile çakışıyor.

Boğalar 592 dolar ve 594 dolar seviyelerinin yakınında engellerle karşı karşıya. Aynı grafikte 592 dolarlık dirençle bağlantılı bir düşüş trendi çizgisi de var. Ana direnç hala 600 dolar seviyesinin yakınında. 600 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış, yükselişin devamı için gerekli görünüyor.

Ethereum (ETH) Düşecek mi?

Ethereum, 592 dolar ve 594 dolar direnç seviyelerini temizleyemezse, aşağı yönlü bir düzeltmeye başlayabilir. İlk destek bölgesi 580 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor.

Bir sonraki büyük destek 578 dolarlık bölgeye ve trend çizgisine yakın. Trend çizgisinin altında bir kapanış fiyatı 570 dolar seviyesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yönlendirebilir.

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD – ETH/USD için MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş ivme kaybediyor.

Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu anda 50 seviyesine doğru düzeliyor.

Ana Destek Seviyesi: 580 ABD doları

Ana Direnç Seviyesi: 594 ABD doları

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner