Yükleniyor...

Arab Bank İsviçre, 10 DeFi Tokenini Müşterilerine Sunuyor

Ürdün bankası Arab Bank'ın İsviçre kolu, müşterilerine AAVE, COMP, UNI gibi 7 adet merkeziyetsiz finans tokenini erişime sunduğunu açıkladı.

arab bank isvicre defi

Ürdün bankası Arab Bank’ın İsviçre kolu, müşterilerine AAVE, COMP, UNI gibi 7 adet merkeziyetsiz finans tokenini erişime sunduğunu açıkladı.

Arab Bank İsviçre, Fantom (FTM), Aave (AAVE), Compound (COMP), Synthetix (SNX), Chainlink (LINK), Polygon (MATIC), The Graph (GRT), Curve (CRV), Uniswap (UNI) ve Yearn Finance (YFI) gibi merkeziyetsiz finans tokenlerini (DeFi) varlıklı müşterilerine sunmaya başladı.

Müşterilerine Bitcoin ve Ethereum yatırımı imkanı da sunan Arab Bank İsviçre, Tezos blok zincirinde staking hizmeti de sağlıyor.

Amaç, Daha Fazla Katılım Sağlamak

1962 yılında kurulan Arab Bank İsviçre’nin yönetimi altında 5 milyar dolarlık varlık bulunduruyor. Banka’nın son hamlesi ise varlıklı müşterilerine sunduğu kripto para seçeneklerine 10 merkeziyetsiz finans tokenini daha eklemesi oldu.

Bankanın dijital varlık direktörü Romain Braud, müşterilere DeFi tokenlerini sunmanın daha fazla katılım sağlamak amacıyla bu alandaki atılan ilk adım olduğunu söyleyerek şöyle konuştu;

“Şu an için fikir sadece müşterilerimizin en önde gelen DeFi tokenlerini alması, satması ve elinde tutmasıdır. Ancak yakın gelecekte geleneksel finans kurumlarının bu protokollerle değiştirileceğine inanıyoruz ve bu değişimin bir parçası olmak istiyoruz. Dolayısıyla, doğal olarak gelecekte bu tür merkeziyetsiz hizmetlere daha derinden girmek istiyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner