Yükleniyor...

Cardano’nun (ADA), Aktif Kullanıcı Sayısı %50 Oranında Arttı

Cardano'nun net ağ büyümesi, aktif kullanıcı sayısında %50'lik bir artışın ardından pozitife döndü.

ada aktif kullanıcı sayısı arttı

Cardano’nun net ağ büyümesi, aktif kullanıcı sayısında %50’lik bir artışın ardından pozitife döndü.

IntoTheBlock analitiğinden elde edilen verilere göre, Cardano, aktif kullanıcıların 2022’nin başlangıcından bu yana %50 oranında artmasıyla birlikte net ağ büyüme sinyallerinde olumlu bir artış kaydedildi.

veri

IntoTheBlock tarafından belirtilen net ağ büyümesi, hem kullanıcı katılımı hem de büyümenin bir görünümünü sağlar. Bu bağlamda, Cardano, 2022’nin başlangıcından bu yana yedi gün içinde günlük aktif adreslerde (DAA) %51,53’lük bir artış kaydetti.

veri2

Günlük Aktif Adresler (DAA’lar), zaman içinde ağ etkinliğini izlemenin yararlı bir yolu. Bu nedenle, DAA’lar genellikle fiyat hareketi için önde gelen bir gösterge olabilir. Ağ kullanımına yönelik talep, blok zincirin yerel tokenine olan talebi artırabilir. Bununla birlikte, Cardano’nun fiyatı henüz ağındaki son büyümeyi yansıtmıyor ve ADA çoğunlukla devam eden pazar satışlarından etkileniyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazı yazıldığı esnada ADA, %1,43 düşüşle 1,22 dolardan işlem görüyordu.

Cardano Ağı 2022’ye Güçlü Başladı

Cardano Vakfı, ADA’nın Aralık 2021’de 23 milyon işlem sınırının aştığını ve Cardano cüzdan sayısının 2,58 milyona ulaştığını belirtiyor. Rapor, ağ üzerinde aktif olarak çalışan yaklaşık 274 proje ve 2 milyondan fazlası NFT olmak üzere 2,5 milyondan fazla yerel varlık hakkında tahmin veriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner