Yükleniyor...

Arbitrum ve Optimism Popülerlik Kazanıyor

Ethereum ölçeklendirme protokolleri Arbitrum ve Optimism, işlem oranlarında önemli ölçüde bir ivme kazandı.

Arbitrum ve Optimism Populerlik Kazaniyor 1

Ethereum ölçeklendirme protokolleri Arbitrum ve Optimism, işlem oranlarında önemli ölçüde bir ivme kazandı.

Ethereum ağını iyileştirmek ve geliştirmek için ortaya çıkan ölçeklendirme protokollerinden Arbitrum ve Optimism, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle büyüyor. Her iki protokol Eylül ayındaki işlem oranlarında, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmayı başardı.

Arbitrum ve Optimism Yoğun İlgi Görüyor

Protokoller, kripto yatırımcıları ve topluluğu tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Ethereum ölçeklendirme pazar payında, Arbitrum yüzde 50’lik bir oranla birinci sırada yer alıyor. Optimism ise yüzde 30’luk bir oranla ardından geliyor.

Ölçeklendirme platformları, yılın başından bu yana ağ aktivitelerinde yükseliş yaşadı. Tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan platformlar, kendi aralarında da rekabet etmeye başladı. İki şirket arasında tek fark, platformu temsil eden kripto para birimi oldu.

Arbitrum tarafında henüz platform belirteci olacak bir token duyurusu yapılmasa da Optimism bunu Nisan ayında duyurmuştu. Optimism token’i OP, kripto yatırımcıları tarafından yoğun ilgi gördü.

The Block’un yaptığı analize göre, Optimism kendi token’ini duyurduktan sonra önemli bir oranda yükseliş yaşadı. Arbitrum tarafında da böyle bir gelişmenin olabileceği beklentisi, ağ aktivitelerinde yoğun ilgiye neden oldu.

arbitrum ve optimism

Henüz bir token’i bulunmasa da Arbitrum, Ethereum ölçeklendirme protokolleri arasında en yüksek TVL oranına sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner