Yükleniyor...

Beeple, ABD’de NFT Atölyesi Kuruyor

Satış rekorları kıran popüler NFT sanatçısı Beeple, ABD'nin Güney Carolina eyaletinde NFT atölyesi kuracağını duyurdu.

Beeple ABDde NFT Atolyesi Kuruyor

Satış rekorları kıran popüler NFT sanatçısı Beeple, ABD’nin Güney Carolina eyaletinde NFT atölyesi kuracağını duyurdu.

Fantastik içerikleriyle gündemden düşmeyen Beeple, tek parça bir NFT kolajını 69.3 milyon dolara satarak rekor kırmıştı. Dijital sanatçı, Everydays: The First 5.000 Days eserinin rekor satışından sonra popülaritesini artırdı. Ayrıca ünlü sanatçı, Geçtiğimiz yıl yaklaşık 29 milyon dolarlık bir satış daha gerçekleştirmişti.

Dijital Sanatçı Beeple, NFT Pazarına Yenilik Getirecek

Gerçek adı Mike Winklemann olan dijital sanatçı, NFT teknolojisinin internet ortamından çıkması gerektiğini düşünüyor. Beeple, tüm küresel yatırımcıların ve sanat meraklılarının artık gerçek yaşamdan esintiler görmek isteyeceğini iddia etti. Bu nedenle sanatçı, dijital dünyanın en iyi sanat eserlerinin bilgisayar ortamından çıkmasını sağlayacak.

Amerika’nın Güney Carolina eyaletinde kuralacak NFT atölyesinde, dijital sanat stüdyosu ve sanat eserlerinin sergileneceği bir galeri yer alacak.

Ünlü sanatçı atölyesini sosyal medya aracılığıyla duyurdu. Twitter platformunda bir video yayımlayarak, NFT atölyesinin ve sergi merkezinin görüntülerini toplulukla paylaştı.

Topluluk bu fikre oldukça yoğun bir ilgi gösterdi. Son zamanlarda eleştirilerin de hedefinde olan NFT teknolojisinin, iki boyutlu ve sanal ortamlardan artık gerçek yaşama entegre olacağı düşünülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner