Yükleniyor...

Arbitrum’da (ARB) kritik saatler: Ne zaman yükselecek?

Bitcoin'in (BTC) Halving öncesi düzeltme vermesiyle önemli bir destek alanına sarkan Arbitrum (ARB) için son durum nedir?

kripto-grafik

Bitcoin’in (BTC) Halving öncesi düzeltme vermesiyle önemli bir destek alanına sarkan Arbitrum (ARB) için son durum nedir?

Türkiye kripto ekosisteminin yakından tanıdığı Arbitrum (ARB) kısa süredeki değer kaybıyla dikkatleri çekti. BTC’nin geçtiğimiz günlerde ATH yapmasına rağmen beklenen artışı bir türlü sergileyemeyen popüler coin, kritik bir destek bölgesinden talep gördü. Şu an için yönünü yukarı çeviren ARB, boğa koşusuna yakında başlayabilir mi?

arbitrum arb

Arbitrum’da (ARB) nefesler tutuldu!

2,80 Dolara iğne attıktan sonra düzeltme aşamasına giren ARB, yalnızca birkaç gün içinde yüzde 36 düşüş yaşayarak 1,455 dolara iğne attı. BTC’nin tepki almasıyla birlikte yönünü tekrardan yukarı çeviren popüler coin, şu an için 1,67 dolardan işlem görüyor. ARB için takip edilebilecek güncel direnç seviyeleri sırasıyla 1,83 – 2,01 – 2,11 – 2,28 ve 2,42 dolardır. Destek seviyeleri ise 1,67 – 1,455 ve 1,21 dolar aralığıdır.

arbitrum arb grafik

ARB, Bitcoin karşısında nasıl duruyor?

12 Ocak 2024’ten bu yana düşüş trendinde olan ARB/BTC grafiği, son birkaç saattir yükseliş eğilimi gösterdi. Bu gelişme istikrarlı bir şekilde sürdüğü takdirde ARB’nin BTC’ye karşı olan gücü artaracaktır. Paritenin BTC’ye üstünlük kurması, ekosisteme olan ilgiyi artırıp ARB fiyatını daha üst seviyelere çekecektir. Teknik yapıdaki düşen trendin kırılımı halinde ARB’den kayda değer bir atak görebiliriz.

ARB BTC GRAFIK

ARB’nin boğa koşusuna başlaması için gündeme gelmesi şart!

Kripto para piyasasının genel olarak iyi seyretmesine rağmen ARB’ye henüz yeterli ilgi gösterilmiyor. Sosyal metrikler adına çeşitli veriler sunan Google Trends’e bakıldığında ARB aramaları zaman zaman artış göstermiş olsa da bu metrik kalıcılık yakalayamadı. Özellikle de son günlerdeki ARB aramalarında kayda değer bir düşüş gözlemleniyor. Popüler coin’de olası bir boğa sezonu için bu metriğin en azından 75 seviyelerinin üzerine atması gerekebilir.

arb google trends

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner