Yükleniyor...

Bitcoin düşüşte: 500 milyon dolara yakın kayıp var!

Bitcoin'in (BTC) 60 bin 775 dolara iğne atmasıyla birlikte yükseliş yönlü işlemlerde büyük bir kayıp yaşandı, Bitcoin, tasfiye verilerini nasıl etkiledi?

bitcoin likidasyon grafik 1

Bitcoin’in (BTC) 60 bin 775 dolara iğne atmasıyla birlikte yükseliş yönlü işlemlerde büyük bir kayıp yaşandı, Bitcoin, tasfiye verilerini nasıl etkiledi?

Halving öncesinde keskin bir düşüş yaşayan BTC, 60.775 dolara temas ederek vadeli işlemler piyasasını yerle bir etti. Özellikle de long yönlü işlemlere sağlam bir darbe vuran kripto paraların öncüsü, sektör genelinde karamsar bir hava yarattı. Piyasadaki artan volatiliteyle beraber değişim gösteren tasfiye verilerinde son durum nedir?

likidasyon haritasi tasfiye bitcoin

Bitcoin’deki hareketlilik, risk yaratmaya başladı!

Bir süredir yukarı yönlü fiyat hareketini sürdüren Bitcoin, düşüşe geçtikten sonra daha faza hareketlilik kazandı. Bu hareketlilik, likidasyon verilerini doğrudan etkiledi. Bitcoin, fiyat hamlesiyle beraber kısa sürede 190.091 vadeli işlem kullanıcısı likidasyona uğradı. Toplam likidasyon miktarı ise 656,96 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Tek bir işlemde yaşanan en büyük kayıp, OKX borsasında BTC/USDT paritesinde 12,25 milyon dolar ile gerçekleşti.

toplam likidasyon grafigi

Borsa tarafındaki verilere baktığımızda ise en çok likiditeyi toplayan OKX oldu. OKX, son 24 saatte 271,49 milyon dolarlık tasfiye geliri elde etti. İkinci sırada ise 230,77 milyon dolar Binance yer aldı. Dikkat çekici bir veri ise Huobi’den geldi. Huobi’deki tasfiyelerin yüzde 85,65’lik kısmını long yönlü işlemler oluşturdu. Yüzdesel olarak diğer borsaların önüne geçen Huobi, yükseliş yönlü düşünen kullanıcılarıyla ön plana çıktı. Kayda değer bir düşüş yaşayan Bitcoin için bundan sonraki fiyat hareketli merakle bekleniyor.

borsa likidasyon veri bitcoin

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner