Yükleniyor...

ARDR Coin Nedir? Ardor (ARDR) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda ARDR coin nedir, kripto para birimi Ardor nedir, ARDR coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Ardor ARDR

Bu yazımızda ARDR coin nedir, kripto para birimi Ardor nedir, ARDR coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte Ardor (ARDR) coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Ardor, ebeveyn-çocuk zincir mimarisine sahip çok zincirli bir blockchain platformudur. Birlikte çalışabilir alt zincirler tüm işlevselliğe sahipken, tüm ağın güvenliği ana Ardor zinciri tarafından sağlanır. Ekip, bu tasarımın ve hibrit kullanıcı izin verme yeteneklerine erişimin, çeşitli kullanım durumları için gerekli esnekliğin anahtarı olduğuna inanıyor ve blok zinciri teknolojisinin ana akım olarak benimsenmesine yönelik kapıyı açıyor.

ARDR Coin Nedir?

Ardor (ARDR), bir hizmet olarak blok zinciri (BaaS) sağlayıcısıdır. İşletmelerin ve kuruluşların, özel blok zinciri çözümleri geliştirmeye yatırım yapmak zorunda kalmadan blok zinciri teknolojisinden yararlanmaları için blok zinciri altyapısı sağlar. Bunun yerine Ardor, blok zinciri güvenliğini ve ademi merkeziyetçiliği yöneten bir ana zincir sağlar. Çeşitli iş uygulamaları için kullanıma hazır özelleştirilebilir alt diziler sağlar.

Ardor’un geliştiricileri, açık kaynaklı Nxt projesinin arkasındaki aynı şirkettir. Ardor, blockchain şişkinliği, ölçeklenebilirlik ve özelleştirme gibi kritik sorunları ele almak için Nxt’nin ötesine geçiyor.

İlk olarak, Nxt’deki temeli olan Ardor’a ve ilk alt zincir projesi olan Ignis’e ayrıntılı bir göz atmalıyız. Proje, bir hizmet olarak blok zincirini yeni kullanılabilirlik ve erişilebilirlik seviyelerine ilerletme potansiyeline sahip olsa da, başarısı, geliştirme ekibinin gelecek için ne kadar çekiş üretebileceğine bağlıdır. Erken uygulamalar Nxt, BNP Paribas ve Accenture gibi birkaç önemli örnek dışında, geliştiricilerin umduğu geniş kabulü elde etmek için mücadele etti ve Ardor, geliştirme ekibinin heyecan yaratması için bir dönüm noktası sunuyor. 

Ardor’u anlamak için Nxt hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir

Ardor’u benzersiz kılan şeye dalmadan önce, Nxt platformuna ve kökenlerine bir göz atmaya değer. Ardor, büyük ölçüde Nxt çekirdek programlamaya dayandığı için Nxt 2.0 takma adını aldı. Aslında Ardor, Nxt’in neredeyse tüm özelliklerine ek olarak ek gelişmiş yetenekler içeriyor.

Nxt 2013’te başladı ve şimdiye kadar bir kripto para birimi başlatan ilk ICO’lardan biriydi. İlk ICO yalnızca 6.000 dolar bağış toplamasına rağmen, Nxt kurucuları projeye bağlı kaldılar. Nxt, Bitcoin’den herhangi bir kod ödünç almadan sıfırdan yeni blok zinciri kodu yazan ilk projelerden biriydi. Açık kaynak kodu Java ile yazılmıştır ve aynı zamanda hisse ispatını tam olarak uygulayan ilk blok zinciridir.

Nxt test için tasarlanmıştır ve amaç, şirketlerin ve diğer kuruluşların API’leri kullanarak kendi blok zinciri çözümlerini uygulamalarına, Nxt blok zincirinde yeni paralar oluşturmasına ve hatta Nxt kaynak kodunu klonlamasına / düzenlemesine olanak sağlamaktır. Geliştirme ekibi, yeni bir coin oluşturulduğunda etkinleştirilebilecek farklı işlevler oluşturmuştur. Bunlara varlık oluşturma, ticaret, blok zinciri oylama ve pazar oluşturma dahildir. Nxt, şirketlerin ve kuruluşların yeni belirteçler oluşturmasını ve bunları hemen kullanmaya başlamasını kolaylaştırmaya çalışır.

Ardor

Nxt İle İlgili Sorunlar

Nxt, nispeten uzun bir geçmişe ve deneyimli bir geliştirme ekibine sahip, saygın, doğrulanmış ve yerleşik bir blok zinciri teknolojisidir. Bununla birlikte, önümüzdeki yıllarda blok zinciri kullanımı arttıkça, Nxt ve diğer blok zinciri teknolojileri, ödemeler, ölçeklenebilirlik ve özelleştirme ile ilgili bazı temel sorunlarla karşı karşıya kalacaktır.

Orijinal Token

İlk ve en basit sorun, işlem ücretleri için yerel tokenlerin kullanılmasıdır. Nxt, kurcalama kanıtı sistemi kullanır; bu, toplam token arzının oluşturulduğu ve her blokla yeni tokenlerin üretilemeyeceği anlamına gelir.

Bunun yerine, blokları doğrulayanlar, ağda ödenen işlem ücretlerinin bir kısmını alır. Bu nedenle, işlem ücretlerinin NXT’de ödenmesi gerekir. Nxt’den bağımsız yeni bir para birimi oluşturmuş olsanız bile, madencilere ödeme yapmak için kripto paranızın değerini seyreltmek için yine de NXT’ye sahip olmanız gerekir. Aynısı, Ethereum blockchain’in üzerine inşa etmek için Ethereum protokolünü, ERC-20’yi kullanan para birimleri için de geçerlidir. Ether’de ücret ödüyorlar.

Blockchain Şişkinliği

Nxt dahil olmak üzere çoğu blok zinciri teknolojisi, bir tür blok zinciri şişkinliği yaşıyor. Bu şişkinliğin kökü, ağ üzerinde tam bir node çalıştırmak için blok zincirinin tüm geçmişini indirme ihtiyacıdır. Tam node çalıştırmak için depolama gereksinimleri, daha fazla işlem gerçekleştikçe artar.

Yakında, blok zincirinde bir node çalıştırmak, nodenizi çalışır duruma getirmek için yüzlerce gigabayt işlem verisini indirmek anlamına gelebilir ve yeni nodeler eklemek için ciddi bir darboğaz yaratır. Nxt, işlemlerin doğrulanmasıyla ilgili bazı budama uygulamış olsa da, sistem, kalıcı olmayan işlem geçmişinin tam bir kopyasını indirir.

Özelleştirme Sorunları

Özelleştirmeyi, yeni varlık yaratmayı ve ticaret platformlarını teşvik eden bir hizmet çözümü olarak Blockchain, müşterilerin sistemlerini sürdürmelerine yardımcı olma konusunda bir zorlukla karşı karşıya. Nxt blok zincirinin bir kopyasını oluşturmak nispeten basit olsa da, bunu yapmak, özel sistemin sorunsuz çalışmasını sağlamak için ayrı sunucular ve sürekli bakım gerektirecektir.

Replika, güvenlik protokolü ve yazılım güncellemelerinin gerisinde kalacak ve Nxt, Nxt’ye dayalı özel çözümler için sürekli destek sağlamak için çok fazla çaba harcamak zorunda kalacak.

Ardor Nasıl Çalışır?

Ardor, Nxt blok zinciri tarafından desteklenen her özelliği içerir, ancak yeni blok zincirlerinin nasıl uygulandığının mimarisini değiştirir. Birden çok zincir oluşturarak güvenliği işlevsellikten ayırır. Ardor ana zinciri, hız ve güvenlik için inşa edilmiş, inceltilmiş çıplak kemikli bir blok zinciridir.

Alt Dizi

Ardor’da yeni bir proje yapmak istediğinizde, alt dizi adı verilen bir şey yaratırsınız. Alt dize, Nxt’de desteklenen tüm işlevleri ve özelleştirmeleri içerir. Ancak, yine de ana zincire bağlıdır ve doğrulama için ana zincirin kullanılmasından güvenlik ve ademi merkeziyetçilik elde eder.

Bu yeni yapı, alt dizilerin ve özelliklerin dakikalar veya saatler içinde uygulanmasına izin verir. Ardor ana zincirinde blok zinciri altyapısı zaten mevcut olduğundan, alt zincir özel kullanım durumlarını hızla benimseyebilir. Bu alt zincirler, hepsi tek bir platformda entegre oldukları için ana zincirin tüm hız, güvenlik ve kullanılabilirlik yükseltmelerini almaya devam ediyor.

İşlem Budaması

Ardor, bir işlem budama sistemi ile blok zinciri şişmesi sorununu çözüyor. Gelecekte, işlem geçmişinin tam bir kopyasını tutmak için bir paket olmayacak, sadece ilgili son işlemler blok zincirini bu noktaya getirdi. Ardor, gerekirse tam bir işlem geçmişi tutmak için aktif depolama nodelerini de destekleyecektir.

Yerel token sorununu çözmek için Ardor, ağdaki alt zincir tokenlerinde ödenen ücretleri kabul eden nodelerden oluşan bir paket sistemi kullanır. Bu paketler daha sonra doğrulayıcılara ARDR’deki Ardor ana zincirine ödeme yapar ve esasen işlem ücretleri için bir dönüşüm takas odası görevi görür. Bu, son kullanıcının alt tokenle bir işlem başlatabileceği ve alt tokendeki işlem ücretini ödeyebileceği anlamına gelir.

Teoride, kullanıcılar Ardor’un varlığından habersiz olabilirler. Altyapı geliştirmeye olan bu bağlılık, Ardor’un ses getirmesini ve basının ilgisini çekmesini bu kadar zorlaştırıyor. Bununla birlikte, çekiş kazanırsa, Ardor sonsuz yeni blok zinciri uygulamalarının temeli olabilir.

Ignis: Ardor Üzerine İnşa Edilen İlk Alt Zincir

Ardor’un yeteneklerini test etmek ve çalışan bir alt zincir örneği olarak Ardor geliştiricileri Ignis’i yarattı. Ignis, Nxt kod tabanından gelen tüm özelleştirmeleri uygulayacaktır. Esasen Ignis, Ardor platformundaki birçok alt zincirin ilki olacak şekilde tasarlanmış bir konsept kanıtıdır. Ignis ICO, 15 milyon dolarlık geliştirme fonu topladı.

Gelecekte, hisse senedi alım satım platformları, dijital dosya transfer hizmetleri, özel girişim blok zinciri uygulamaları ve diğer uygulamalar Ardor alt zincirini kullanabilir. Ardor’un güçlü yönleri, hızlı kurulum ve geniş ölçüde özelleştirilebilir olması, onu geliştirmeye ayıracak kaynaklar olmadan blok zincirinden yararlanmak isteyen şirketler için mükemmel bir seçim haline getiriyor. 

Tokenomik

Dolaşımda sadece bir milyara yakın ARDR tokeni var. Ardor, çalışma kanıtı yerine hisse kanıtı kullandığından, yeni kripto para basılmayacak. Proof of stake bazı dezavantajlara sahip olsa da çeşitli avantajlar sunar.

İşlem geçmişi

ARDR fiyatı, büyük ölçüde Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile aynı modeli takip ediyor. Ocak 2018 civarında bir artış ve yılın geri kalanında kademeli bir düşüş yaşandı.

Mayıs 2018’de ARDR fiyatında küçük bir artış oldu. Bu zirveye birkaç olay sebep olmuş olabilir. Ardor platformunda duyurulan iki ICO vardı ve proje, ARDR’yi birçok Çinli yatırımcıya açmış olabilecek web sitesinin Çince bir versiyonunu da başlattı.

Ardor (ARDR) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Ardor, blockchain altyapısını yapılandırmanın ve güvenli hale getirmenin yeni yollarını düşünmek söz konusu olduğunda oldukça önemli işler yapıyor. Doğru yapılırsa, sonuç her işletmenin uygulayabileceği bir çözüm olabilir. Kapsamlı teknik uzmanlık veya sürekli bakım gerektirecektir.

Ancak, Ardor için zorlu rekabet sunan birçok başka geliştirme platformu var. Takımın liderliği ele geçirmek istiyorlarsa yapacak çok işi var.

Sonuç olarak, önümüzdeki bir veya iki yıl Ardor için muhtemelen en önemli zaman olacak. Proje, birkaç önemli proje için uygun bir geliştirme platformu olduğunu kanıtlayabilirse, uzun vadeli iyi bir yatırım olabilir.

ARDR 1Y graph coinmarketcap

ARDR Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ARDR Coin 2.18 TL TL’den işlem görüyor. ARDR Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -1.22% değişim gösterdi. ARDR Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 3,525,236 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 65,968,592 $ dolar seviyesinde.

ARDR Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ARDR Coin 0.066144 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Mart ayı itibariyle ARDR Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 2.55 dolarla kaydetti. Bununla birlikte ARDR yılın en düşük seviyesini ise 0.08755 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner