Yükleniyor...

Argent, Yeni Bir DeFi Kripto Para Cüzdanı Piyasaya Sürdü

Londra merkezli bir girişim olan Argent, DeFi sistemleriyle etkileşimin maliyetlerini ve çevresel etkisini azaltmayı amaçlayan yeni bir kripto cüzdanı piyasaya sürdü.

arwnt wallet

Londra merkezli bir girişim olan Argent, DeFi sistemleriyle etkileşimin maliyetlerini ve çevresel etkisini azaltmayı amaçlayan yeni bir kripto cüzdanı piyasaya sürdü.

Bugün yapılan bir açıklamada Argent, 500.000’den fazla kişinin Ethereum odaklı bir ölçeklendirme çözümü olan zkSync üzerine kurulu Layer 2 hesabını kullanmak için bir bekleme listesine kaydolduğunu söyledi. Geçen ay bir blog gönderisine göre, Ekim ayında müşterilere Layer 2 hesabına erken erişim sağlamaya başladı.

Doğrudan Ethereum üzerine inşa edilen ve 2018’de piyasaya sürülen orijinal Argent cüzdanı, uzun süredir devam eden müşteriler için açık kalacak – ancak Layer 2 hesapları yeni kullanıcılar için varsayılan olacak. Bir sözcüye göre yüz binlerce insan orijinal hizmeti kullanıyor. Argent’ın kurucu ortağı ve CEO’su Itamar Lesuisse, yaptığı açıklamada kriptoya erişmenin “pahalı, yavaş ve daha az güvenli” hale geldiğini söyledi. Argent’ın gözetimsiz layer 2 cüzdanı, hızlı işlemler ve ticaret başına %95’lik bir karbon emisyonu düşüşü sunarken, gas ücretlerini 1 dolara kadar düşürerek bunu düzeltmeyi amaçlıyor.

Müşteriler bu hizmeti kripto satın almak, depolamak ve göndermek için kullanabilir ve ayrıca Aave, Lido ve Yearn gibi DeFi uygulamalarına bağlantılar aracılığıyla token’lar üzerinden faiz kazanabilir. Argent, kullanıcıların fiat para birimlerini kullanarak kripto satın almalarına yardımcı olmak için kripto ödeme firması Ramp’ın hizmetlerini kullanıyor.

Girişim en son Mart 2020’de Paradigma liderliğindeki A Serisi’nde 12 milyon dolar toplamıştı. Daha önceki destekçiler arasında Index Ventures, Creandum ve Firstminute Capital yer alıyor. Argent ayrıca, Argent X adlı başka bir Ethereum ölçeklendirme çözümü olan StarkNet üzerinde bir cüzdan oluşturdu – ancak Şubat ayında bir blog yazısında bunun “şimdilik bir geliştirici aracı” olduğunu söyledi.

Argent Nedir?

Argent, kripto paralar için kullanılabilecek basit bir akıllı cüzdandır. Bir bankadan beklediğiniz her şeyi banka olmadan yapmanızı sağlar: Sakla ve gönder; faiz kazan ve yatırım yap. Argent ile MakerDAO, Compound, Set Protocol, Uniswap, Pool Together ve daha fazlasını içeren merkeziyetsiz uygulamaları kullanmak mümkün.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner