Yükleniyor...

Analist, Belirsizlik Ortamının Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) Yeni Düşüşlere Yol Açabileceğini Söyledi

Kripto para analisti ve trader Michaël van de Poppe, Avrupa'daki mevcut savaşın kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum'u (ETH) yeni diplere çekebileceğini söyledi.

btc eth

Kripto para analisti ve trader Michaël van de Poppe, Avrupa’daki mevcut savaşın kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) yeni diplere çekebileceğini söyledi.

Analist, yeni bir videoda Ukrayna ve Rusya arasındaki çatışmanın endeksleri, enflasyon oranlarını ve ayrıca altın ve Bitcoin fiyatlarını etkileyen ekonomik belirsizliklere neden olduğunu söylüyor:

“Bu aşamada Bitcoin’in düştüğünü görüyoruz. önemli ölçüde aşağı ve bu neden? Bunun nedeni kısa süreli panik. Tüccarların kısa vadeli, çok dürtüsel, duygusal insanlar olduğunu anlamalısınız ve piyasaların yansıttığı da bu…”

Van de Poppe, mevcut düşüşün Bitcoin’in fiyatı ile değeri arasında bir boşluk yarattığını ve bunun hala en iyi kripto para biriminde bullish olanlar için bir fırsat olabileceğini söylüyor. Bununla birlikte, analist BTC’nin hala 30.000 dolar civarında yeni bir düşük seviye yapabileceğini söylüyor.

“Bitcoin’in şu anda düşmesinin nedeni, insanların bu varlıklardan vazgeçtiği ve gördüğümüz gibi ABD dolarına veya altına doğru kaymasından kaynaklanıyor. Ve bu nedenle, Bitcoin’in değerlemesi düşüyor. Biraz daha düşersek ve bu bölgenin tamamını 38.000 ila 39.500 dolar arasındaki alanı kaybedersek, likiditeyi kesinlikle düşük seviyenin altına alacağız. Geri dönüşü görmek istediğiniz yer burasıdır. Bu, daha yüksek bir zaman diliminde yükseliş sapması elde ettiğiniz zamandır ve bu, genel olarak tersine dönüşün gerçekleştiği zamandır. Şu anda piyasalar biraz daha düzeltme yapıyor.”

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 38.200 dolar civarında işlem görüyordu.

Van de Poppe, Ethereum tarafından yönetilen altcoinlerin, potansiyel olarak ETH 2000 dolar seviyesine ulaşana kadar onları daha da aşağı çekebilecek yoğun satış baskısına sahip olduğunu söylüyor.

“Altcoinlere de bakarsak, altcoinlerin yükselmeye ilgisi olmadığını açıkça görebiliriz. Altcoinlerin satılmasına neden olan piyasalar hakkında çok fazla belirsizlik var, özellikle Ethereum’a baktığınızda, daha düşük bir zirve yaptığımız sonucuna varabiliriz. ETH’de düşüş devam ederse 2000 doları test edeceğimizi düşünüyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner