Yükleniyor...

Argo Blockchain, Toplu Davayla Diken Üstünde

Argo Blockchain, ilk halka arzı sırasında yatırımcılarına yanlış beyanda bulunduğu ve eksik bilgi verdiği gerekçesiyle toplu dava edildi.

Argo Blockchain Toplu Davayla Diken Ustunde

Argo Blockchain, ilk halka arzı sırasında yatırımcılarına yanlış beyanda bulunduğu ve eksik bilgi verdiği gerekçesiyle toplu dava edildi.

Kripto şirketlerinin yasal süreçleri bu yıla da damgasını vurmaya başladı. Özellikle Ripple ve SEC arasındaki çetin mücadelenin, bu yıl nihai bir sonuca varması bekleniliyor. Diğer taraftan, kripto para piyasasının yaşadığı çöküş nedeniyle birçok şirket de davalık oldu. Kripto madencilik şirketi Argo Blockchain, yatırımcılarına yanlış beyanda bulunduğu ve eksik bilgi verdiği gerekçesiyle toplu davayla karşı karşıya kaldı.

Argo Blockchain, Yatırımcıları Yanılttığı Gerekçesiyle Davalık Oldu

Kripto madencilik şirketi Argo Blockchain, iflastan kaçınmak için yoğun mesai harcıyor. Şirket, Galaxy Digital’e 65 milyon dolarlık bir tesis satışı gerçekleştirmişti. Zorlu süreçler geçiren madencilik şirketi, şimdi de toplu dava ile mücadele edecek.

Argo Blockchain yatırımcıları, madencilik şirketine 2021’deki ilk halka arzı sırasında doğru olmayan beyanlarda bulunduğu ve önemli bilgileri paylaşmadığı gerekçesiyle toplu dava açtı.

Davada, şu ifadelere yer verildi;

“Arz Belgeleri ihmalkar bir şekilde hazırlanmış ve sonuç olarak, gerçek olmayan maddi gerçek beyanları içeriyordu veya yapılan beyanların yanıltıcı olmaması için gerekli diğer gerçekleri belirtmeden çıkarıldı.”

Dava, yatırımcıların madencinin finansal beklentilerinin abartılı verilerine inandırılmalarını kapsıyor. Davadaki bir açıklamada, yatırımcıların gerçekleri bilmeleri halinde bu halka arza katılmayacaklarının altı çizildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner