Yükleniyor...

Arizona’nın ABD Senatosu Adayı Bir Bitcoin (BTC) Milyoneri

Amerika, yeni bir kripto para dostu senatöre daha sahip olabilir.

abd senato btc

Amerika, yeni bir kripto para dostu senatöre daha sahip olabilir. Arizona’nın 2022 Senato yarışına girecek olan Cumhuriyetçi adaylarından biri olan Blake Masters, 1 milyon dolarlık Bitcoin’e (BTC) sahip.

Milyarder Peter Thiel’in yakın bir müttefiki olan Masters, kısa süre önce ABD hükümetinin en büyük kripto para birimini stratejik bir rezerv varlığı olarak satın almasını önerdi. 34 yaşındaki teknoloji yöneticisinin Bitcoin dışında portföyünde Ethereum, Dogecoin, Litecoin, Zcash ve diğerleri de dahil olmak üzere çok sayıda altcoin yer alıyor.

Kripto Para Dostu Politikacılar

7 Ekim’de Senatör Cynthia Lummis (R-WY) 100.000 dolara kadar yeni bir Bitcoin alımı yaptığını açıkladı. Wyoming’in eski devlet saymanı, Amerikan milletvekilleri arasında en sesli kripto para birimi savunucularından birisi olarak dikkat çekiyor. Bunun dışında yakın zamanda Demokrat Parti’den ayrılan ve Forward Party PAC’ı başlatan eski başkan adayı Andrew Yang, yakın tarihli bir tweet’te kendisini Bitcoin’in “büyük bir savunucusu” olarak tanımladı:

“Genel olarak Bitcoin ve kripto para birimlerinin büyük savunucusu ve enflasyon modelini varsaymak yerine işler daha verimli hale geldikçe fiat fiyatlarının olması gerektiği gibi düşmesine izin vermek istiyor.”

Texas Senatörü Ted Cruz’un da kripto para birimi endüstrisinin dostu olduğu ortaya çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner