Yükleniyor...

Arjantin’de Bitcoin yanlısı başkan adayı yükseliyor!

Arjantin'deki başkanlık ön seçimlerinde, Bitcoin (BTC) yanlısı Javier Milei oyların çoğunluğunu elde etti.

Javier Milei BTC

Arjantin’deki başkanlık ön seçimlerinde, Bitcoin (BTC) yanlısı Javier Milei oyların çoğunluğunu elde etti.

Kripto para birimlerinin benimsenmesi arttıkça, ülkelerdeki hareketlilik de merak konusu oluyor. Özellikle, ABD’deki 2024 başkanlık seçimleri öncesinde kriptonun gidişatı gündemde yer ediniyor.

Arjantin’de de başkanlık seçimleri sıcaklığını koruyor. Arjantin‘de cumhurbaşkanı adaylarından birisi ise Bitcoin‘e yakınlığıyla biliniyor.

Arjantin’de Bitcoin için ortam pozitif

Bitcoin (BTC) destekçisi Javier Milei, Arjantin’deki başkanlık ön seçimlerinde oyların büyük çoğunluğunu elde etti.

Bloomberg verilerine bakıldığında, oyların yüzde 90‘ının sayılması sonucuna göre, yüzde 32 ile Milei başı çekiyor. Milei‘yi yüzde 30 ile muhafazakar parti Together for Change takip ediyor.

Milei, Arjantin merkez bankasının fesh edilmesi için çabalıyor ve kendisini anarko-kapitalist yapıda tanımlıyor. Biraz daha spesifik karaktere sahip olan Milei, küresel ısınmanın varlığını reddediyor.

Arjantin’de genel cumhurbaşkanlığı seçimi 22 Ekim‘de yapılacak, bu seçimlerde herhangi bir adayın genel oyların yüzde 45’ini alması gerekiyor. Seçimlerin ikinci tura kalması halinde, final aşaması kasım ayında yapılacak.

Milei‘nin geleneksel para sistemine karşı tutumu ve Bitcoin‘e yaklaşımı, kendisini kripto yanlısı liderlerden birisi olarak ön plana çıkarıyor. Her ne kadar ön seçimlerde oyların büyük çoğunluğunu alsa da Milei için tünelin sonu henüz gelmiş değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner