Yükleniyor...

Arjantinli Düzenleyici, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Onayladı

Arjantin’in menkul kıymetler düzenleyicisi, Matba Rofex borsasında piyasaya sürülecek olan Bitcoin tabanlı bir vadeli işlem endeksine onay verdi.

arjantin

Arjantin’in menkul kıymetler düzenleyicisi, Matba Rofex borsasında piyasaya sürülecek olan Bitcoin tabanlı bir vadeli işlem endeksine onay verdi. 

Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin Mayıs ayında işlem görmeye başlaması bekleniyor. Borsa, bunun Latin Amerika’daki ilk düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemleri olacağını iddia etti. Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi, ülkedeki BTC/ARS işlem çiftleri sunan çeşitli kuruluşlar tarafından sağlanan BTC fiyatına dayanacak. Yapılan açıklamalara göre, tüm işlemler ulusal fiat para birimi cinsinden gerçekleşecek ve yatırımcıların banka havalesi yoluyla Arjantin pesosu yatırmaları gerekecek. 

Kripto Benimsenmesi Artıyor

Arjantin’in menkul kıymetler düzenleyicisi olan Ulusal Değer Komisyonu (CNV), Bitcoin vadeli işlem endeksini onayladı. 

Düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlem endeksinin, nitelikli yatırımcılara şeffaf ve düzenlenmiş bir ortamda güvenli bir yol sunması planlanıyor. Aynı zamanda CNV, Matba Rofex platformunun yatırımcıları bu tür finansal araçlarla ilişkili riskler konusunda uyaran bildiriler eklemesini istedi. 

Arjantin Ekonomi Bakanlığı tarafından yakın zamanda önerilen bir yasa tasarısı, vatandaşları kripto varlıklarını beyan etmeye teşvik etti. Güney Amerika ülkesi yıllar içinde kripto yanlısı bir duruş sergiledi ve kripto benimsenmesi komşu ülkelere kıyasla neredeyse iki katına çıktı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner