Yükleniyor...

Elon Musk, Twitter’a Yapay Zeka Getiriyor

Business Insider tarafından yayınlanan bir rapor, Elon Musk’ın Twitter yapay zeka projesi için binlerce GPU satın aldığını bildirdi.

elon musk 1

Business Insider tarafından yayınlanan bir rapor, Elon Musk’ın Twitter yapay zeka projesi için binlerce GPU satın aldığını bildirdi. 

SpaceX, Tesla ve geçtiğimiz Ekim ayı itibariyle Twitter’ın CEO’su olan Elon Musk, kısa bir süre önce bazı endişeler nedeniyle yapay zeka gelişiminin durdurulması talebinde bulunmuştu. Ancak paylaşılan son bilgiler, Elon Musk’ın kendi yapay zeka planlarından vazgeçmediğini gösteriyor. 

10.000 Adet GPU Satın Alındı

Business Insider tarafından yayınlanan rapor, Musk’ın yapay zeka projesi için planlarını sürdürdüğünü gösterdi. 

Şirket hakkında bilgi sahibi olan iki anonim kaynağa göre, Twitter CEO’su kısa süre önce platformda kullanılmak üzere yaklaşık 10.000 grafik işlem birimi (GPU) satın aldı. Musk 18 Mart’ta yaptığı paylaşımda, Twitter’da kamuoyunun manipülasyonunu tespit etmek ve vurgulamak için yapay zekayı kullanacağını söylemişti. 

İsmini vermek istemeyen kaynaklar projenin henüz ilk aşamalarında olduğunu, ancak bu kadar çok GPU satın alınmasının Musk’ın bu projeye kendini adadığını gösterdiğini belirttiler. Projenin büyük dil modelleri (LLM) ile çalıştığını belirten kaynaklar, yapay zekanın Twitter’daki rolünün hala tam olarak netleşmediğini dile getirdi. 

Buna ek olarak, Twitter kısa bir süre önce Igor Babuschkin ve Manuel Kroiss gibi yapay zeka alanında geçmişe sahip isimleri bünyesine kattı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner