Yükleniyor...

Arjantinli Yetkililer, Yasadışı Madencilik Yapan İşletmelere Operasyon Düzenledi

Arjantinli yetkililer, kaçak bir biçimde kripto madenciliği operasyonu yürüten işletmelere baskın düzenledi.

arjantinli yetkililer

Arjantinli yetkililer, kaçak bir biçimde kripto madenciliği operasyonu yürüten işletmelere baskın düzenledi.

Yetkililer, ülkede usulsüz bir biçimde madencilik yapan üç ayrı yer tespit edildiğini açıkladı.

Arjantinli Yetkililer, Madencilere Baskın Düzenledi

Arjantin Vergi Tahsilat Dairesi (AFIP), kaçak bir biçimde kripto madenciliği yapan işletmelere baskın düzenlediğini duyurdu.

AFIP’in ilk baskını, San Juan eyaletinde meyve soğutma bölümünde madencilik ekipmanı barındıran tarım üreticisine yaptı. AFIP, baskın sonucunda ne kadar ekipman ele geçirildiğine dair bir bilgi paylaşmadı.

AFIP, Buenos Aires’te faaliyet gösteren bir kripto madenciliği şirketine de baskın düzenledi. Kurum, şirketin kayıtlı olmayan bir mülk üzerinde madencilik operasyonu yürüttüğünü tespit etti. Yapılan baskında 142 teçhizat ve 1355 grafik kartı ele geçirildi.

AFIP son olarak Cordoba eyaletinde üçüncü bir baskına imza attı. Ancak baskınla ilgili herhangi bir detay paylaşılmış değil.

Şu anda ülkede kripto madencileri için resmi bir kayıt işlemi yok ve birkaç şirket ülkede yasal olarak faaliyet gösteriyor. Ülkede madenciler, fazladan vergi ödememek ve endüstriyel oranlara kıyasla büyük ölçüde sübvanse edilen konut elektrik tarifelerinden faydalanmak için madencilik operasyonlarını gizli bir biçimde yürütüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner