Yükleniyor...

ARK Invest, Tesla ve Coinbase Hisselerine Yoğunlaştı

Yatırım şirketi ARK Invest, düşüş yönlü piyasa koşullarına rağmen Tesla ve Coinbase hisselerine daha fazla yatırım yaptı.

ARK Invest Tesla ve Coinbase Hisselerine Yogunlasti

Yatırım şirketi ARK Invest, düşüş yönlü piyasa koşullarına rağmen Tesla ve Coinbase hisselerine daha fazla yatırım yaptı.

Kripto para piyasasında düşüş yönlü hareketlilik devam ediyor. Ancak bu piyasa koşulları, güçlü kripto yatırım şirketlerini etkilemeyi başaramadı. Birçok kurumsal şirket, kripto piyasasının bu düşüş hareketini dip olarak nitelendirdi. Kripto yatırımlarıyla öne çıkan şirketlerden birisi de ARK Invest oldu. Şirketin CEO‘su Cathie Wood, Bitcoin maksimalistliğine devam ediyor. CEO, 2030 yılında Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara düşeceğini savunmuştu. Wood, aynı zamanda yatırımlarına da devam ediyor. ARK Invest, son düşüşlerin ardından Tesla ve Coinbase hisselerini toplamaya odaklandı.

ARK Invest, Coinbase ve Tesla Yatırımı Yaptı

Popüler yatırım şirketi ARK Invest, potansiyelli gördüğü şirketlerin hisselerini satın almaya devam ediyor. Şirket, Tesla‘dan 75 bin adet ve Coinbase‘den 297 bin adet hisse satın alarak dikkatleri üzerine çekti.

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, teknolojiye olan inancının hiçbir zaman kaybolmayacağını belirtmesiyle öne çıkmıştı. Wood, özellikle kripto paraların gelecek yıllarda daha iyi yerlerde olacağına inanıyor.

FTX çöküşü nedeniyle düşen piyasa koşulları, Coinbase hisselerini de olumsuz anlamda etkiledi. Güçlü bir hisse değer kaybı yaşayan Coinbase, ARK Invest‘in iştahını kabartıyor.

Diğer taraftan Tesla, spekülatif hareketlilik nedeniyle hisse değer kaybı yaşadı. Ancak ARK Invest, bu yatırımdan da emin görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner