Yükleniyor...

Avustralya’da Kripto Ürünü Nedeniyle Web Sitesine Dava Açıldı

Avustralya'nın kurumsal düzenleyicisi, ülkenin en büyük karşılaştırma web sitesini bir kripto para ürünü yüzünden suçladı.

Avustralyada Kripto Urunu Nedeniyle Web Sitesine Dava Acildi

Avustralya’nın kurumsal düzenleyicisi, ülkenin en büyük karşılaştırma web sitesini bir kripto para ürünü yüzünden suçladı.

Kripto sektörü hala büyük ölçüde düzenlenmemiş bir şekilde varlığını sürdürüyor. Bu da düzenleyicilerin çalışmalarını hızlandırmasına neden oluyor. Dava, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) tarafından, son iki ay içinde kripto ile ilgili bir ürün tedarikçisine karşı açılan üçüncü dava oldu.

Avustralya Düzenleyicisi, Finder’a Kripto Ürünü Nedeniyle Dava Açtı

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), fiyat karşılaştırma sitesi Finder’a dava açtı.

ASIC, Finder’ı lisanssız finansal hizmetler yürütmek ve tüketici koruma yasalarını ihlal etmekle suçladı. Federal mahkeme dosyasında, fiyat karşılaştırma web sitesi Finder.com’un bir birimi olan Finder Wallet’ın, insanları bir hesaba para yatırmaya davet ederek, bunu bir stablecoin’e dönüştürerek ve garantili getiri ödeyerek, finansal hizmetler lisansı olmadan etkili bir şekilde bir borç senedi ürünü sattığını söyledi.

Hukuk davasında, şirketin bir finansal hizmetler lisansına sahip olmasını, yatırım risklerini açıklamasını ve ürünün amaçlanan pazarı hakkında resmi bir beyanda bulunmasını gerektiren yasaları ihlal ettiğine dair bir mahkeme beyanı ve belirtilmemiş para cezaları talep edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner