Yükleniyor...

ARK Invest ve 21Shares, Bitcoin Vadeli İşlemlerine Dayalı Bir ETF İçin Ortak Başvuruda Bulundu

Cathie Wood'un kurucusu olduğu ARK Invest ve yatırım ürünleri şirketi 21Shares, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Bitcoin vadeli işlemlerine dayanan ortak bir ETF için başvuruda bulundu.

ark invest ve 21shares bitcoin vadeli islemlerine dayali bir etf icin ortak basvuruda bulundu

Cathie Wood’un kurucusu olduğu ARK Invest ve yatırım ürünleri şirketi 21Shares, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Bitcoin vadeli işlemlerine dayanan ortak bir ETF için başvuruda bulundu. 

Alpha Architect ETF Trust tarafından gerçekleştirilen başvuruda 21Shares fonun alt danışmanı olarak yer aldı. Başvuru onaylanırsa the ARK 21Shares Bitcoin Futures Strategy ETF adlı ETF, Cboe BZX borsasında ARKA sembolü ile işlem görecek. Diğer taraftan ARK Invest sadece pazarlama desteği sunacak, yatırım kararları veya tavsiyesi vermeyecek. 

Daha önce aktardığımız üzere, SEC’ye bir Bitcoin ETF’i için başvuran bir düzineden fazla şirket bulunuyor. SEC, şimdiye kadar doğrudan Bitcoin’e yatırım yapan bir ETF’i onaylamadı ancak geçtiğimiz haftalarda SEC Başkanı Gensler, Bitcoin vadeli işlemlerine odaklanan bir ETF’in onaylanma şansının daha yüksek olabileceğini söyledi. Bu açıklamanın ardından, Bicoin vadelilerine dayalı ETF başvurularında bir artış kaydedildi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner