Yükleniyor...

Artan Bitcoin (BTC) Talebi Ünlü Firmada Sorunlara Yol Açtı

Yatırım platformu eToro, artan talep karşısında zayıf likidite ile ilgili sorunlar yaşandığını dile getirdi. eToro, önümüzdeki hafta sonu Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden satın almak isteyen kullanıcılar için bir uyarı yayınladı

Bitcoin etoro btc

Yatırım platformu eToro, artan talep karşısında zayıf likidite ile ilgili sorunlar yaşandığını dile getirdi. eToro, önümüzdeki hafta sonu Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden satın almak isteyen kullanıcılar için bir uyarı yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Müşterilere gönderilen ve Çarşamba günü Bloomberg tarafından bildirilen bir e-postaya göre, İsrail merkezli şirket, platformun satın almaları destekleme yeteneğindeki “zorluklar” nedeniyle müşterilerin “olası sınırlamalarla” karşılaşabileceğini söyledi.

Şirket, piyasa likiditesi eksikliğinden kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle kripto para birimlerini satın almak isteyen müşterilere sınırlamalar getirebileceklerini söyledi. Aracı kurum, müşteri başına geçici bir maksimum satın alma tutarı belirleyebilir ve ayrıca yeni satın almaları geçici olarak askıya alabilir.

25 Kat Yüksek İşlem Hacmi

Kripto para birimlerine artan talep, “piyasadaki benzeri görülmemiş koşullar” nedeniyle normalden daha fazla olabilir. Platformdaki kullanıcılar, eToro’da 380.000 yeni hesap açılmasıyla son haftalarda yükselişe geçti. Bloomberg’in raporlarına göre, kripto para birimi işlem hacmi Ocak 2020’dekinden 25 kat daha yüksek.

Hizmetlerdeki kesinti, pazar günü “aşırı piyasa dalgalanması” nedeniyle pozisyonları aniden kapandığında hata çağrısı alan kaldıraçlı kripto para birimi pozisyonları olan trader’lara da filtre uyguladı. Bu nedenle, müşteriler artık aracılık platformunun “çok kısa sürede” kripto para tekliflerinde daha fazla değişiklik yapabileceği konusunda uyarılıyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x