Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Artan Bitcoin (BTC) Talebi Ünlü Firmada Sorunlara Yol Açtı

Artan Bitcoin (BTC) Talebi Ünlü Firmada Sorunlara Yol Açtı

ABONE OL:google-news

Yatırım platformu eToro, artan talep karşısında zayıf likidite ile ilgili sorunlar yaşandığını dile getirdi. eToro, önümüzdeki hafta sonu Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden satın almak isteyen kullanıcılar için bir uyarı yayınladı.

Müşterilere gönderilen ve Çarşamba günü Bloomberg tarafından bildirilen bir e-postaya göre, İsrail merkezli şirket, platformun satın almaları destekleme yeteneğindeki “zorluklar” nedeniyle müşterilerin “olası sınırlamalarla” karşılaşabileceğini söyledi.

Şirket, piyasa likiditesi eksikliğinden kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle kripto para birimlerini satın almak isteyen müşterilere sınırlamalar getirebileceklerini söyledi. Aracı kurum, müşteri başına geçici bir maksimum satın alma tutarı belirleyebilir ve ayrıca yeni satın almaları geçici olarak askıya alabilir.

25 Kat Yüksek İşlem Hacmi

Kripto para birimlerine artan talep, “piyasadaki benzeri görülmemiş koşullar” nedeniyle normalden daha fazla olabilir. Platformdaki kullanıcılar, eToro’da 380.000 yeni hesap açılmasıyla son haftalarda yükselişe geçti. Bloomberg’in raporlarına göre, kripto para birimi işlem hacmi Ocak 2020’dekinden 25 kat daha yüksek.

Hizmetlerdeki kesinti, pazar günü “aşırı piyasa dalgalanması” nedeniyle pozisyonları aniden kapandığında hata çağrısı alan kaldıraçlı kripto para birimi pozisyonları olan trader’lara da filtre uyguladı. Bu nedenle, müşteriler artık aracılık platformunun “çok kısa sürede” kripto para tekliflerinde daha fazla değişiklik yapabileceği konusunda uyarılıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakCoinDesk
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar