Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Son 24 Saatte Yükselişe Geçti: Nedenleri Nedir?

Bitcoin (BTC) Son 24 Saatte Yükselişe Geçti: Nedenleri Nedir?

ABONE OL:google-news

Dünyanın en büyük kripto parası, son 24 saatte 5.000 dolar kadar yükseldi ve piyasa değerine yüzde 15 oranında ekleme yaptı. Peki analistler bu yükseliş hakkında ne söylüyor?

CoinMarketCap’e göre Bitcoin, 14 Ocak’ta yaklaşık yüzde 15 oranında değer kazanarak yaklaşık 5000 dolar kadar yükseldi. Şimdi, lider kripto para birimi 13 Ocak’ta oturduğu 34.000 dolarlık alandan sıyrılarak 39.500 ile 40.000 dolarlık sınıra doğru yaklaşmaya devam ediyor.

Skew Ekibi BTC’nin Değer Kazanmasının Nedenini Açıklıyor

CoinMarketCap‘e göre Bitcoin piyasa değeri, bir gecede 694.069.582.194 dolardan yükselerek 730.224.394.629 dolara ulaştı. U.Today’de yer alan habere göre Skew veri sağlayıcısının analistleri, Bitcoin artışının spot ticaret hacimlerindeki düşüşten kaynaklandığına inanıyor.

Öte yandan bir diğer iddiaya göre borsalara stablecoin akışının olması Bitcoin’de artışın yaşanmasını sağladı. Twitter kripto para topluluğundan birçok isim USDT girişlerine dikkat çekerek, BTC yükselişine bunun neden olmuş olabileceğini dile getirdi.

Teknik Direnç Alanı

Popüler analistlerden Crypto Birb ise Bitcoin’in sıçrama senaryosunun güzel bir biçimde gerçekleştiğini dile getirdi:

“BTC, sıçrama senaryosunu mükemmel bir şekilde takip etti ve şimdi teknik direnç alanında.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar