Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yatırımcısı Astrolog Açıkladı: Mart’ta Düzeltme Mayıs’ta Yükseliş Yaşanacak

Bitcoin (BTC) ne zaman trade edilir?

Ekran Resmi 2021 01 14 18.24.31

Bitcoin (BTC) ne zaman trade edilir? Tabii ki Satürn Merkür’ü geçtiğinde.

Bir Reuters haberine göre Bitcoin çok uçuk bir para birimi olarak görünüyor, hatta bazıları kripto para biriminin yönünü belirlemek için bir kristal topa danışabileceğinizi, tarot açabileceğinizi veya yıldızlara bakabileceğinizi iddia ediyor. Hatta bu konuda elimizde harika bir örnek var: Bitcoin yatırımcısı bir astrolog: Maren Altman.

Maren Altman, geçen yazdan bu yana Bitcoin fiyat dalgalanmalarını tahmin etmek için gök cisimlerinin hareketlerini takip ediyor. Ve birçok kişi onun yöntemleriyle dalga geçse de, TikTok’ta güçlü bir sosyal medya profili oluşturdu.

Sosyal medya uygulamasında bir milyon takipçiye ulaşan genç kadın, geçen hafta takipçilerini 11 Ocak’ta bir Bitcoin düzeltmesine dikkat etmeleri konusunda uyarmıştı. Bir tesadüf ya da değil, ancak aynı gün Bitcoin aniden tersine döndü ve yüzde 21’lik düşüşle 31.000 doların altına geriledi. Maren Altman, düzeltmeyi Satürn’ün Merkür’ü geçmesinden kaynaklandığını söyleyerek açıkladı. Altman, konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“Asla birine bir şey almasını söylemeyeceğim. Fiyat yörüngelerini tahmin edebilirim, ancak birinin özel koşullarının farkında olan bir finansal danışman olduğumu iddia etmiyorum ve bu nedenle asla al ya da sat tavsiyesi vermem.”

Konu hakkında bilgi sahibi olmayanlar için Merkür Bitcoin’in fiyat verilerini temsil ediyor ve Satürn, kısıtlayıcı bir gösterge olarak biliniyor.

Pek çok kişi Altman’ın analizini falcılık olarak kabul etse de 2020’de fiyatlar yükseldikçe kripto para birimleri konusunda içerik yayınlamaya başlayan genç TikTok etkileyicilerinden oluşan bir grup arasında önemli bir konumda yer alıyor.

Bitcoin Yükselişini Sürdürüyor

Bitcoin, 2020’nin başından bu yana beş kattan fazla sıçradı ve yatırım bankaları dahi BTC’nin daha fazla kazanç elde etmesini öngörüyor. Citigroup, Bitcoin’in 318.000 dolara ulaşabileceğini söylerken, JPMorgan Chase 146.000 dolar tahminin yaptı.

Öyleyse yıldızlar dünyanın en sevilen kripto para birimi için ne bekliyor?

Bitcoin’in astroloji çizelgelerinin okumalarını Genesis blok’unun doğum gününe denk olan tarihi temel alarak gerçekleştiren Altman, “Ayın sonunda ve özellikle Şubat ve Mart başında bazı olumlu göstergeler görüyorum” dedi:

“Ancak Mart ortasına gelindiğinde büyük bir düzeltme görüyorum. Nisan ortası İçin de daha az iyimserim. Mayıs ayı ise yükseliş gösteriyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner