Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) 1200 Dolara Yeniden Ulaşırken, Google Aramaları Rekor Kırdı

Ethereum (ETH) 1200 Dolara Yeniden Ulaşırken, Google Aramaları Rekor Kırdı

ABONE OL:google-news
StormGain

Ethereum’un (ETH) yeniden yükselmesiyle birlikte, Ethereum’a ilgi de artmış bulunuyor. Google Trendler verileri, Ethereum‘un (ETH) son 1 haftada %400 artış kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Ethereum’a (ETH) İlgi Bir Haftada %400 arttı

Bir U.today haberine göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde Ethereum’a (ETH) ilgi, Ekim 2020’den bu yana artış göstermeye başlamıştı. Ancak arama sonuçları, Aralık ayı ortasındayken 2017’deki en yüksek seviyesinden %80 uzakta bulunuyordu.

Buna rağmen aramalar, Ocak ayında neredeyse 5 kat arttı. Sonuç olarak 2021’in ilk haftasında, lider altcoin devasa bir ilgiye maruz kaldı.

ethereum eth 1200 dolara yeniden ulasirken googledaki aramalar rekor kirdi

Ancak, global artış çok daha etkileyici bir tablo sunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde 2017 rekoru yalnızca %17 aşılırken, dünya çapındaki aramalar 2017’ye göre %33 daha yüksek.

Ethereum aramaları, dünya çapında yalnızca bir ayda 6 kat arttı. Aynı dönemde, Ethereum’un fiyatı %100’den fazla artış gösterdi. Ancak lider altcoin, 13 Ocak 2018’de 1.443 dolar olan tüm zamanların en yüksek seviyesinin hala %18 altında yer alıyor.

Bitcoin (BTC) Ethereum’un (ETH) Gerisinde Kalıyor

Geçtiğimiz haftalarda kendine sürekli yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi belirleyen Bitcoin (BTC) ise Google’da çok daha az popüler.

Yeni yılın ilk haftasında Bitcoin aramaları, Bitcoin’in Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı tarihteki aramalardan 3 kat daha düşüktü.

Yatırımcılar, Google Trendler’deki arama artışının, kripto para birimlerininde yaşacak olası bir yükselişin güvenilir bir göstergesi olarak yorumluyor. Geçtiğimiz haftalarda, XRP’nin yaşadığı devasa yükseliş, XRP ve Ripple aramalarındaki artış ile desteklenmişti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar