Yükleniyor...

Assassin’s Creed’in Yapımcısı, Blockchain’e İlgi Göstermeye Devam Ediyor

Dünyanın en ünlü oyun şirketlerinden Ubisoft, NFT'lerden, hayır kurumları için çeşitli token vergilerine kadar blockchain evrenini keşfetmeyi sürdürüyor.

blockchain

Dünyanın en ünlü oyun şirketlerinden Ubisoft, NFT’lerden, hayır kurumları için çeşitli token vergilerine kadar blockchain evrenini keşfetmeyi sürdürüyor.

Blockchain oyun dünyası genellikle daha küçük şirketlerin katılımından oluşmuştur. Ancak bunun oldukça önemli bir istisnası söz konusu. Assassin’s Creed, Far Cry, Just Dance v.b. gibi tüm dünyada ses getiren yapımlara imza atan Ubisoft, blockchain sektörüne aktif olarak katılan dev firmalar arasında yer alıyor. İlk olarak 2019’da HashCraft’ı açıklayarak sektöre ilk adımını atan şirket, ilgisini hala sürdürüyor.

Ubisoft o günden beri kripto girişimleri ile yakın temasta olmayı sürdürüyor. ayıncının blok zinciri hedefleri, Blockchain Girişimi Direktörü Nicolas Pouard tarafından yönetilen Stratejik İnovasyon Laboratuvarı’ndan geliyor. Pouard yakın tarihli bir röportajında, “Mizyonumuz geleceği ön görmek ve Ubisoft’un buna hazırlıklı olmasını sağlamak” ifadesini kullanmıştı.

Ubisoft ilk etapta, blockchain girişimleri konusunda yapmaktan çok fikir üretme kısmında yer alıyordu. Ancak daha sonra firmanın bu tutkuları eyleme dönüştü. Sorare ile birlikte geliştirilen One Shot League oyunu sektör için oldukça önemli olabilir. Pouard One Shot League oyunu ile ilgişi şu ifadeleri kullandı:

“Yaşanan NFT patlaması, Blockchain oyunlarına dikkat çekilmesini sağlıyor. Geleceği tahmin etmek zor ancak şimdilik harika ekiplerin oyun geliştirmesinde ve para kazanmasında yardımcı bir rol üstleniyoruz. Ancak para kazanma tarafında dikkatli olmamız gerekiyor. İşte bu yüzden One Shot League ile oynanması ücretsiz bir oyun oluşturmak istedik.”

Ubisoft’un yayınlanan ilk kripto oyunu ise Rabbids Token oldu. Wildcards ile iş birliği yapılan projede, Rayman’serisinden esinlenerek ERC-721 NFT’leri satın almalarına izin veren bir deneyim söz konusuydu.

Ubisoft’un oyun sektöründeki yeri ve önemi göz önüne alındığında, blockchain benimsenmesi için oldukça etkili olabileceği açıkça görülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x