Yükleniyor...
Sponsored

Asya’nın Zenginleri Kripto Para Yatırımı Yapıyor

Son iki yıldır volatil geçen kripto para piyasası, Hong Kong ve Singapur'daki zenginlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Asyanin Zenginleri Kripto Paralara Yoneliyor

Son iki yıldır volatil geçen kripto para piyasası, Hong Kong ve Singapur‘daki zenginlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Asya tarafında kripto paralara ilgi günden güne artıyor. Özellikle Hong Kong ve Singapur, ülke çapında yaptıkları çalışmalarla da bu alanda varlıklarını sürdürüyorlar. Hong Kong tarafında geçtiğimiz aylarda Gateio borsasına lisans verildi. Singapur tarafıysa, bu ay güçlü bir kripto para borsasına lisans hakkı tanıdı.

Asya Ülkeleri ve Kripto Para

Kripto paraların lideri olarak görülen Bitcoin (BTC), Asya bölgesinde yaygınlaşmaya devam ediyor. Özellikle ülkeler, Bitcoin madenciliği konusunda rekabet haline girdiler. Artan benimsenme, Asyalı insanların da yatırım anlamında dikkatini çekiyor.

Geçtiğimiz aylarda Hong Konglu bir milyarder 200 milyon dolarlık kripto para yatırımı yapmayı planlıyordu. Asya bölgesinde artan bu ilgi günden güne büyüyor. Hong Kong ve Singapur’daki aile organizasyonlarının (FO) ve yüksek net değerli bireylerin (HNWI) çoğunluğu kripto paralara yöneldi.

Son iki yildir volatil gecen kripto piyasasi Hong Kong ve Singapurdaki zenginlerin ilgisini cekmeye devam ediyor.

Hazırlanan bir rapora göre, bu bölgedeki katılımcıların yüzde 92’si kripto paralara sıcak bakıyor. Ayrıca, FO’ların ve HNWI’ların yaklaşık yüzde 58’i kripto paralara yatırım yapmış durumda. Asyalı bu zengin grupların yüzde 32’si ise gelecekte yatırım amacıyla kripto paralara yönelecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x