Yükleniyor...

Automata, yeniden yapılanma kapsamında işten çıkarmalar yapabilir

Solana tabanlı oyun geliştiricisi Automata'nın, yeniden yapılanma kapsamında birçok çalışanı ile yollarını ayıracağı ifade edildi.

işten çıkarma

Solana tabanlı oyun geliştiricisi Automata’nın, yeniden yapılanma kapsamında birçok çalışanı ile yollarını ayıracağı ifade edildi.

Yeniden yapılanma kapsamında işten çıkarmaya giden Automata, 235 personelinin önemli kısmını işten çıkaracak. Şirketin son durumda 45 personeli kalacak.

Automata 190 personelini işten çıkarabilir

Solana tabanlı oyun geliştiricisi Automata, yapılan yeniden yapılanma çabaları kapsamında önemli bir personel azaltması yapacağını duyurdu. CEO ve kurucu ortak Michael Wagner, Discord’da yaptığı duyuruda, ekibin 235 personelden 45 personele düşeceğini belirtti.

Yeniden yapılanmanın ardından, Automata ekibi “SAGE’yi ve yeni duyurulan Crew Mobile Uygulamasını sunmaya” odaklanacak. Ancak Unreal Engine 5 ile Solana’yı birleştiren bir yazılım geliştirme kitinin (SDK) geliştirilmesi “önemli ölçüde daha yavaş bir hızda devam edecek” dedi.

solana ag kesintisi yasadi

Wagner, yapılan değişikliklerin nedenlerini açıklarken, proje gelirinin yaklaşık yüzde 33’ünün oyun içi token olan Atlas olarak alındığını belirtti. Ancak Atlas token’ı geçen yıl değerinin büyük bir kısmını kaybetmişti. Ayrıca ekibin önemli bir vergi borcu olduğu ve FTX’in iflas etmesiyle hazineden 15 milyon dolarlık kayıp yaşandığı bilgisi de paylaşıldı.

Automata ekibi Ocak ayında FTX fonlarının bir kısmını geri almış olsa da, sermaye yoğunluğu ve iş stratejisinin sürdürülemez olduğu belirtilerek yapılan değişikliklerin acı bir gerçek olduğu ifade edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner