Yükleniyor...

Avalanche ağında bir hack skandalı daha: DeFi projesi patladı!

Avalanche ekosisteminde yer alan DeFi projesi Platypus Finance, hack sonucunda 2 milyon dolar kaybetti.

Platypus Finance hack

Avalanche ekosisteminde yer alan DeFi projesi Platypus Finance, hack sonucunda 2 milyon dolar kaybetti.

Kripto alanında veri araştırma ve güvenlik hizmeti veren PeckShield, X platformundan yaptığı paylaşımla yeni bir hack skandalını ortaya çıkarttı. Verilere göre, Avalanche ağının DeFi projelerinden Platypus Finance, hack girişimi sonrasında 2 milyon dolar kaybetti.

Platypus Finance, hack sonrasında hızlı bir reaksiyon alarak tüm havuzlarını askıya aldı. DeFi platformu, konuyla ilgili çalışmalara başladığının mesajını verdi.

Platypus Finance, 2 milyon dolarlık hack ile sarsıldı

Avalanche ağını kullanan DeFi projesi Platypus Finance, 2 milyon dolarlık hack’e maruz kalması sonrasında sarsıldı. Projenin yerel token’ı olan PTP, 0,012 dolardan 0,0087 dolara kadar düştü. PTP’nin değer kaybı, yüzde 40 seviyesine ulaştı.

Platypus PTP

Hack ile ilgili detaylar PeckShield dışında farklı bir kaynaktan henüz gelmedi. PeckShield, hack girişiminin Platypus Finance platformundaki AVAX-sAVAX likidite havuzuna yapıldığını belirtti. Flash Kredi hack’ı ile proje havuzundan 2 milyon dolar çalındı.

Bu, Platypus Finance’ın uğradığı ikinci saldırı. Daha önce de benzer bir saldırı projenin stablecoin’i USP’ye yönelik olmuştu. Şubat 2023’te gerçekleşen USP hack’inde 8,5 milyon dolar buharlaştı.

ABD’nin kriptoya yönelik düzenleyici baskısının şiddetlendiği bugünlerde DeFi alanında gerçekleşen hack olayları sorun yaratıyor. DeFi, kripto sektöründe en fazla hack’e maruz kalan sektör olarak öne çıktı.

Avalanche ağında gerçekleşen bir başka hack girişimi de Stars Arena’ya yönelikti. SocialFi trendinin en popüler projelerinden Stars Arena geçtiğimiz günlerde yaşadığı hack’le kullanıcıların tepkisini çekmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner