Yükleniyor...

Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi: Rekorun Ardından Sırada Ne Var?

Avalanche (AVAX) 81 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemesinin ardından olumlu görünümünü sürdürüyor.

Avalanche (AVAX) 81 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemesinin ardından olumlu görünümünü sürdürüyor. Cryptopolitan’dan Sergio Goschenko’nun teknik analizine göre fiyat, 76.7 dolarda yer alan desteği test etmek için biraz düşse de düşüşler sığ kalabilir.

Analiste göre şu anda yükselen bir kanal söz konusu ve fiyat daha yüksek zirveler ve daha yüksek dipler yapıyor. 1 günlük grafikte, 82 dolarda direnç ve 76.7 dolarda destek bulunuyor.

RSI 50’nin üzerinde olması, ileriye yönelik bir yükseliş trendini gösterebilir. MACD göstergesi fiyattan herhangi bir sapma göstermiyor. Bu ise gelecekte yükseliş trendinin devam edeceğinin bir sinyali olarak görülebilir. Bugün kesintisiz yükseliş ivmesinin beşinci günü ve bu süre zarfında para biriminin değeri %115’in üzerinde artış gösterdi. 

Gelecekte, boğaların 82 dolarlık direnç seviyesine doğru hareket etmesi muhtemel. AVAX/USD için 1 günlük grafik, fiyatın şu anda destekte olduğunu gösteriyor ve bu da boğalar için bir engel teşkil edecek gibi görünüyor. 

avalanche avax fiyat analizi rekorun ardindan sirada ne var

Diğer taraftan fiyat, daha yüksek dipler ve tepeler yaptığı için yükseliş momentumu yakın zamanda bir yere gitmeyebilir. Boğalar iyi bir performans göstermeye devam ederse fiyatı muhtemelen önce 82 dolara çıkaracaklar.

Ayılar Pozisyonlarını Kaybetme Tehlikesiyle Karşı Karşıya

AVAX/USD paritesinin günlük grafiği bize iki şeyi gösteriyor: Birincisi, boğalar atakta ve ikincisi, ayılar ayak uyduramazlarsa pozisyonlarını kaybedebilirler.

Grafikteki RSI, boğaların daha fazla zemin kazanması için hala yer olduğu gerçeğine işaret ederek düşüş trendini göstermiyor. Bununla birlikte ayılar, fiyatı 77 dolarlık destek seviyesine çekmeyi başaramazlarsa AVAX/USD paritesi üzerindeki hakimiyetlerini kaybedebilirler.

Sonuç

Avalanche (AVAX) 81 dolar ile yeni bir rekor belirlemesinin ardından 78 dolardan işlem görüyor. Ancak RSI, yükseliş seyrinde yavaşlamaya işaret ediyor ve satış baskısı başlarsa kısa vadeli bir geri çekilme de mümkün olabilir. Yükseliş momentumu devam ederse ve fiyat 76.5 doların üzerine kalırsa, traderlar yeni bir rekor bekleyebilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner