Yükleniyor...

Avalanche (AVAX), TVL ve Ağ Etkinliğinde Yeni Rekorlara İmza Attı

Avalanche (AVAX), kripto piyasalarında yaşanan düzeltmeye rağmen TVL ve ağ etkinliğinde rekor seviyelere ulaştı.

avax

Avalanche (AVAX), kripto piyasalarında yaşanan düzeltmeye rağmen TVL ve ağ etkinliğinde rekor seviyelere ulaştı.

Kevin Sekniqi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Avalanche ağının dört temel metrikte yeni rekorlar kırdığını söyledi.

Avalanche ilk olarak kilitli toplam değerde (TVL) rekor kıran artış gördü. Avalanche tabanlı DeFi’daki net AVAX miktarı 300 milyon tokenı aştı. Bu da son üç ayda %83’lük bir artış kaydedildiği anlamına geliyor.

Avalanche üzerinde Mayıs ayında 32 milyonun üzerinde işlem gerçekleşti. Yalnızca bir yıl önce bu ölçüm 1 milyon işlemin altında yer alıyor.

İkinci en büyük stablecoin USDC’nin de yerel arzı 1,5 milyar dolarlık artış gösterdi.

Son olarak Avalanche blokzincirine dağıtılan benzersiz (unique) akıllı sözleşme sayısında yeni bir rekor kırdı. Miktar 30 gün içinde neredeyse iki kat arttı.

AVAX, net TVL’de Solana’yı (SOL) geçmeye oldukça yaklaştı. Avalanche eleştirmenleri ise Kevin Sekniqi’nin gönderisine yaptığı yorumlarda AVAX fiyatının düşmeye devam etmesi ve USDC’deki arz artışının önemsiz olması nedeniyle bu ölçümlerden bazılarının önemli olmadığını söyledi.

AVAX, yazı kaleme alındığı sırada Binance verilerine göre 24,67 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner