Yükleniyor...
Sponsored

Bermuda Ekonomi Bakanı, Ülkenin Kripto Merkezi Olabileceğini Söyledi

Bermuda Ekonomi ve Çalışma Bakanı Jason Hayward, ülkenin bir kripto merkezi olabileceğini söyledi.

bermuda

Bermuda Ekonomi ve Çalışma Bakanı Jason Hayward, ülkenin bir kripto merkezi olabileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bermuda’nın kripto sektörü için küresel bir merkez olabileceğine dikkat çeken Hayward, LUNA’nın çöküşü gibi olaylardan yatırımcıların minimal düzeyde etkilenmesi için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve için çalışması gerektiğini belirtti.

Bakan, kripto piyasasında yaşanan genel düşüşü olumsuz bir olay olarak görmediğini söyledi. Ona göre bu durum, adanın bir dijital varlık merkezine dönüşme hedefine katkı sağlayabilir.

Kripto para değerlerindeki son devalüasyonun farkındayız ve bunun adanın bir kripto merkezi olma potansiyelini tehdit etmediğine eminiz. Sektörde yaşanan gerileme, hedefimizi ilerletecek ve uzun vadeli büyümemizde ve sektörüdeki rolümüzü olumlu yönde etkileyecektir”

Bermuda yetkililerinin 2018 yılında kripto sektörüne kucak açtığını söyleyen Hayward, aynı yıl yaşanan ayı piyasası esnasında bile hükümetin bu varlıkları savunduğunu dile getirdi.

Finans ve Uluslararası İş Birliği Başkanı David Schwartz’a göre Bermuda, kripto işletmeleri için uygun altyapı ve düzenleme oluşturma konusunda dünyada başı çeken ülkeler arasında yer alıyor.

2018’de onaylanan mevzuatla birlikte Bermuda’da faaliyet gösteren tüm kripto şirketlerinin Bermuda Para Otoritesi’nden lisans almasını gerektiriyor.

Bermuda Para Otoritesi, Circle, BlocFi ve Bittrex başta olmak üzere 14 kripto firmasına onay vermiş durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x