Yükleniyor...

Beyaz Saray Ofisinin Madencilik Raporu, Ağustos Ayında Yayımlanabilir

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi, Ağustos ayında kripto para madenciliği ve çevresel etkisi hakkında bir rapor yayımlamayı planlıyor.

beyaz saray 1

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi, Ağustos ayında kripto para madenciliği ve çevresel etkisi hakkında bir rapor yayımlamayı planlıyor.

Bloomberg’ün haberine göre Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP), ABD Başkanı Joe Biden’ın yürütme emrini takiben, kripto para madenciliği raporu yayımlayacak.

OSTP, Teksas gibi eyaletlerdeki elektrik sıkıntıları, gürültü kirliliği gibi şikayetleri ve farklı konular da dahil olmak üzere kripto madenciliği ile ilgili çok daha fazla konuyu araştırıyor.

OSTP’nin enerji bölümünden Costa Samaras Bloomberg Law’a verdiği demeçte şunları söyledi.

“Bu, anlamlı bir biçimde finansal sistemimizin bir parçası olacaksa, sorumlu bir şekilde geliştirilmesi ve toplam emisyonları en aza indirmesi önemlidir.

Madencilerin elektrik fiyatlarının düşük olduğu yerlerde kurulduğunu ve uygun endüstriyel oranları güvence altına aldıklarını gördük”

Biden’ın yürütme emri, OSTP’ye diğer ofislerle ekip oluşturma ve temel olarak blokzinciri teknolojilerinin çevreyi nasıl etkileyebileceğini inceleyen bir rapor hazırlama görevi verdi. Planlar raporun önümüzdeki Ağustos ayında yayımlanması yönünde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner