Yükleniyor...

MITH Coin Nedir? MITH Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bugün sizlere Mithril Nedir, Mithril nasıl satın alınır, Mithril’ın özellikleri ve Mithril'in ne işe yaradığından bahsedeceğiz.

maxresdefault 1

Bugün sizlere Mithril Nedir, Mithril nasıl satın alınır, Mithril’ın özellikleri ve Mithril’in ne işe yaradığından bahsedeceğiz.

Mithril (MITH) Nedir?

Mithril (MITH), merkezsiz sosyal medya platformu tasarlayan blockchain projesidir. Steem projesi gibi kullanıcılara token ödeyen Mithril, diğer sosyal medya platformlarından ziyade gizliliğe önem verir. 

Mithril’a Giriş

Sosyal medya büyük bir iş koludur ve birçok sosyal medya platformu sahibi milyarlarca dolar kazandı. Ama sosyal medya platformlarında gizlilik önemli bir sorun ve çıkardığınız içerik karşılığı herhangi bir ücret almıyorsunuz. Bu yüzden Steemit, Sapien, Sola, Indorse ve Waves gibi sosyal medya projeleri blockchain’in özelliklerinden faydalanmaya karar verdi. Mithril ise, token’ları MITH dağıtarak katılımı ödüllendirmeyi hedefliyor.

Mithril, ismi aynı olan Ethereum projesi Mithril Ore’dan (MORE) farklıdır.

Mithril’ın kurucusu Jeffrey Huang’a göre kullanıcılar, sosyal medya platformları için reklam olarak kullanılıyor. Sosyal madencilik ve bahşişlerle beraber değeri iyice arttı.

2018 Mart’ında piyasaya sürülen Mithril, piyasaya sürüldüğünden beri önemli sosyal medya projelerinden birisi olmayı başardı.

Mithril Projesi Neden Piyasaya Sürüldü?

Jeffrey Huang’a göre sosyal medyalar platformlarında etkileşimde bulunan insanları ödüllendirmeli. Ama çoğu sosyal medya platformunun kullanıcıların katılımını ödüllendirmek yerine onların verilerini satıyor. Hatta son zamanlarda Cambridge Analytica skandal ve veri tabanlarının hacklenmesi sonucu birçok kişinin terk ettiği platformlara alternatif olarak görülebilir. Sonrasında Facebook’a alternatif olarak kurulan sosyal medya platformları baya popülarite kazandı. Ama bazı sosyal medya platformlarının serverlarının kapatılması sonucu Gab ve Minds projeleri neredeyse batmıştı. Gab ve Minds’ın düştüğü durumu hesaba katarsak, Mithril gibi sosyal medya platformlarının blockchain altyapısını kullanmaları sayesinde firmalar tarafından kapatılamazlar.

Mithril’ın Özellikleri

Mithril’ın toplam arzı 1 milyar. Ve tüm zamanların en yüksek seviyesi ise 1.55 dolardan değerinin çok altına düştü. Halka açık ICO yerine 400 milyon MITH token’ını kapalı ICO yöntemiyle satan kurum, 50 milyon MITH’i pazarlama ve geliştirme için ayırdı.

depositphotos 381706132 stock photo mithril mith cryptocurrency mithril golden

Mithril, sosyal madencilik aracılığıyla çıkarılır. Token’ı çıkarmak için ise içerik üretip paylaşmanız gerekir, bu sayede farklı kurumlarda harcama yapabilirsiniz. Özellikle mythril’in Final Fantasy oyunundaki MITH token’ları ile karıştırılması sayesinde, proje için iyi bir tanıtım malzemesi oldu.

Platformun cüzdanı olan Mithril Vault, MITH kabul eden tüm platformlarda kullanılabilecek. Ayrıca içinde kripto para borsası bulunduran cüzdan, Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ve birkaç itibari para biriminde işlem görebilecek.

Mithril’ın Amacı Nedir?

Mithril, en iyi blockchain tabanlı sosyal medya platformu olmayı hedefliyor. Bu yüzden Mithril birçok sosyal medya platformu ile entegre olmayı öncelik olarak koymuş durumda. Bunun sonucu olarak projenin tüm özellikleri, büyük sosyal medya platformlarına entegre olacak şekilde tasarlandı.

Sosyal Madencilik Nasıl Çalışır?

Sosyal madencilik yapabilmek için Mithril platformunda içerik üretip paylaşmanız gerekir. İçerik ürettikten sonra MITH token’ı kazanarak platform ile etkileşimde bulunursunuz. 

Mithril ekibi, kullanıcılardaki artıştan dolayı ekosistemin büyüyeceğine inanıyor. Platform ise popülerleştikçe firmanın gelirleri de doğru orantılı olarak artacaktır. 

maxresdefault 2

Elde edeceğiniz MITH token’ları ise algoritmaya göre değişir. Algoritma sizin ne kadar beğeni ve paylaşım aldığınız gibi kriterlere bakar. Belirlenmiş hesaplamalar MITH token’larının dağıtımında önemli bir rol oynar. 

Mithril Nasıl Satın Alınır?

Mithril, Binance, OKEx, Gate.io, CoinDCX, OKEx Korea, MAX Exchange, DigiFinex, HitBTC, BiONE, Folgory, NiceHash, BitRabbit ve Dove Wallet borsalarında hesabınız varsa satın alabilirsiniz. Mithril almak için ise MITH/USDT, MITH/BTC, MITH/BNB, MITH/ETH işlem çiftlerini kullanabilirsiniz. 

Mithril Ne İşe Yarar?

Mithril, gizliliğe önem vererek sosyal medya platformundaki katkınıza göre ödül almanızı sağlar. Birçok sosyal medya platformunun aksine, Mithril sizleri faydalanılacak müşteri görmez.

Mithril Yorumları

Mithril, Steemit gibi blockchain sosyal medya platformları ile beraber dünyada bazı kişiler tarafından kullanılıyor. Ama ilk aşamalarda oldukları için şu ana kadar çok fazla kullanımı yok. Ama birçok sosyal medya kullanıcısı Facebook alternatiflerine bakmaya başlayınca Steemit ve Mithril gibi projelerin kullanımı artacaktır.

Mithril Hakkında Sık Sorulan Sorular

MITH token’larımı nasıl stake ettirebiliriz?

MITH token’larınızı Steaker aracılığıyla stake ettirebilirsiniz.

MITH token’larımı nerede harcayabilirim?

MITH token’larınızı 17 Entertainment, Swag, Machi X ve anlaştıkları diğer platformlarda harcayabilirsiniz.

MITH ile ilgili gelişmelere nereden ulaşabilirim?

Mithril platformuyla alakalı haberlere firmanın Facebook, Twitter, Telegram, Reddit ve Medium hesaplarından ulaşabilirsiniz. Ayrıca Coinkolik.com olarak Mithril ile alakalı gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

MITH token’larımı hangi cüzdanlarda saklayabilirim?

MITH token’larınızı Trust Wallet, Jaxx Liberty, imToken, Ethos, Atomic Wallet, Exodus, Coinhako ve Dether cüzdanlarında saklayabilirsiniz. Eğer o cüzdanlara sahip değilseniz, Ethereum ERC20 standardını destekleyen herhangi bir cüzdanda token’larınızı saklayabilirsiniz.

Mithril’ın en büyük rakipleri hangi platformlardır?

Facebook, Twitter ve YouTube dahil olmak üzere, Mithril’ın en büyük rakipleri Steem ve Akasha’dır.

Mithril ile ortaklık yapabilir miyim?

Mithril ile ortaklık yapabilirsiniz. Ortaklık konusunda çalışmak isterseniz [email protected] ile irtibata geçebilirsiniz.

Mithril (MITH) ile ilgili en son gelişmeleri nasıl takip edebilirim?

Söz konusu kripto paralar olunca günlük haberlerin, yaklaşan etkinliklerin ve sıcak gelişmelerin takibi çok önemli. Mithril (MITH) haberleri, sıcak gelişmeleri, yaklaşan etkinlikleri ve çok daha fazlasını Coinkolik.com’dan takip edebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner