Yükleniyor...
Sponsored

Geleceğe Dönüş Filminin İkonik Araba Markası DeLorean, NFT ve Metaverse Odaklı Marka Başvurusu Yaptı

NFT ve metaverse alanına katılan en yeni otomobil üreticilerinden biri de Geleceğe Dönüş filminin ikonik arabasını yapan The DeLorean Motor Company oldu.

nft etaverse

NFT ve metaverse alanına katılan en yeni otomobil üreticilerinden biri de Geleceğe Dönüş filminin ikonik arabasını yapan The DeLorean Motor Company oldu. Hatırlarsınız DMC DeLorean, Geleceğe Dönüş film üçlemesinin ünlü zaman makinesi olarak öne çıkıyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DeLorean, film dizisindeki rolü sayesinde tüm zamanların en ikonik ekran arabalarından biri haline geldi ve arabanın arkasındaki şirket, 30 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) iki ticari marka başvurusunda bulundu: Hem DMC hem de DeLorean için.

Lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis, 3 Haziran Cuma günü Twitter hesabı üzerinden markanın sanal arabalar, NFT destekli medya ve sanal araba sunan mağazalar için uygulama planlarının haberini verdi.

Gerçekten de, bu başvurular, ünlü kişilerin ve tanınmış işletmelerin metaverse ve NFT’lere olan ilgisinin yükseldiğini gösteriyor.

Nisan ayında, İngiliz lüks süper otomobil üreticisi McLaren Automotive, şirketin metaverse stratejisindeki bir sonraki bölümü simgeleyen özel yeni bir dijital topluluğu tanıtan McLaren Özel Operasyonlar (MSO) LAB’in tanıtımını duyurdu.

Alana katılan en son ünlü isim ise NBA’de forma giyen profesyonel basketbol oyuncusu Kevin Durant oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x