Yükleniyor...

Avalanche Kurucusu, UST ve Terra’nın Çöküşü Hakkında Konuştu

Avalanche kurucusu Emin Gün Sirer Terra ve UST’nin çöküşü hakkında konuştu.

avalanche kurucusu terranin cokusu hakkinda konustu 6

Avalanche kurucusu Emin Gün Sirer Terra ve UST’nin çöküşü hakkında konuştu. Sirer olayın etki açısından DAO Hack olayından ziyade Mt. Gox’a benzediğini söyledi.

Emin Gün Sirer, Forbes’a kripto para piyasasını sarsan LUNA ve UST hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. Sirer, söz konusu çöküşün DAO Hack olayından daha önemli olduğunu hatta Mt. Gox olayı kadar önemli olduğunu düşünüyor. Bilindiği gibi döneminin en büyük kripto varlık alım satım platformlarından biri olan Mt. Gox 2014 yılında daha sonra büyük bir tartışma yaratan bir saldırıya uğramış ve iflasını açıklamıştı. Olayın ardından Bitcoin fiyatında büyük bir düşüş yaşandı. 

Sirer ayrıca söz konusu çöküşün daha sıkı düzenlemeler getireceği şeklindeki piyasa yorumcuları arasında yaygın olan görüşe katılıyor. 

Terra Ortaklığı

Terra ile kurduğu ortaklık nedeniyle Avalanche vakfının bir miktar para kaybettiğini söyleyen Sirer, diğer taraftan bunun vakıf için bir sorun olmadığının altını çizdi.

LFG’nin Elindeki AVAX Miktarı Çok Az

Terra vakfı Luna Foundation Guard’ın çeşitli kripto varlıklardan oluşan rezervinde kabaca 60 milyon doları bulunuyor. Sirer konu hakkında yaptığı açıklamada vakfın elinde az miktarda AVAX bulunduğunu ve vakıf elindeki tüm AVAX’ları tek seferde elinden çıkarmak istese bile işlem hacminin büyüklüğü nedeniyle fiyatta anlamlı bir değişikliğe yol açmayacağını söyledi. Geçtiğimiz günlerde yerli kripto topluluğunun önde gelen isimlerinden Squanch da benzer bir açıklama yapmıştı.

AVAX son 24 saatte %10’dan fazla değer kazandı ve yayın saati itibariyle 31.23 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner