Yükleniyor...

Avalanche Vakfı, 50 milyon dolarlık yatırım yapacak!

Avalanche Vakfı, katman-1 blokzincirinde oluşturulan tokenize edilmiş varlıkları satın almak için 50 milyon dolara kadar ayırıyor.

avalanche avax

Avalanche Vakfı, katman-1 blokzincirinde oluşturulan tokenize edilmiş varlıkları satın almak için 50 milyon dolara kadar ayırıyor.

Şirket, TechCrunch’a özel olarak verdiği demeçte, Avalanche Vakfı, katman-1 blok zincirinde oluşturulan tokenize edilmiş varlıkları satın almak için 50 milyon dolara kadar ayırıyor. Girişim Avalanche Vista, öz sermaye, kredi, gayrimenkul ve emtia gibi farklı sektörlerde tokenizasyonun değerini vurgulamayı amaçlıyor.

Tokenize faaliyetlerine dair görüşler belirtildi

Tokenleştirme, bir blok zincirinde gerçek dünya varlığının (RWA) dijital temsilini oluşturma sürecidir. Avalanche’ı yaratan şirket Ava Labs’ın başkanı John Wu, TechCrunch’a “Şirketlerin varlık ihraç etmesi, bireylerin bunlara sahip olması ve herkesin değer aktarması için daha hızlı ve daha verimli bir yol yaratıyor” dedi.

Bu, şirketin varlık belirleme alanındaki ilk rodeo’su değil. Eylül ayında, ABD’deki en büyük yatırım yönetimi şirketlerinden biri olan KKR, özel sermaye fonunun bir bölümünü dijital varlık menkul kıymetler şirketi Securitize aracılığıyla Avalanche’ın blokzincirinde tokenize etti.

Wu, “Misyonumuz, dünyanın varlıklarını tokenize etmektir” dedi. “Vista, bunu yapma taahhüdümüzün bir sonraki göstergesi. Söz konusu olan sadece dolar değil, web2 oyuncularının bizimle çalışmasına ve tokenizasyonu açıklamasına yardımcı olma taahhüdü.” şeklinde açıklamalarda bulundu

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner