Yükleniyor...

CFTC, bir çifti kripto dolandırıcılığıyla suçladı

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), Michael ve Amanda Griffis çiftini kripto dolandırıcılığı ile suçladı.

cftc

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), Michael ve Amanda Griffis çiftini kripto dolandırıcılığı ile suçladı.

CFTC, Michael ve Amanda Griffis çiftini “Kripto Aracılığıyla Tanrı’nın Nimetleri” adlı bir dijital varlık emtia havuzuyla 100’den fazla kişiyi dolandırmakla suçladı. CFTC’ye göre çift 6 milyon dolardan fazla fon topladı.

CFTC, bir çifti 6 milyon dolardan fazla fonla kullanıcıları dolandırmakla suçladı

CFTC’ye göre bir çift, dijital varlık emtia vadeli işlem sözleşmeleri ticareti yapmak için fon toplama seçeneği sunmak amacıyla meslektaşlarına ve müşterilere ulaşarak 6 milyon doların üzerinde para topladı.

Michael ve Amanda Griffis çifti, havuz katılımcılarına “Koç Wendy” olarak tanımlanan bir kişinin tavsiyesiyle “Apex Ticaret Platformu”nda “kripto vadeli işlemleri” ticareti yapmak için havuz fonlarını kullanacaklarını ve yüksek karlar elde edebileceklerini yanlış beyan etti. Ayrıca, potansiyel riskleri açıklamadan “abartılı karlar” vaat ettiler ve Ponzi tarzı ödemelerle bağlantılı olduğu iddia edilen bazı katılımcılara 855.000 dolar ödendi.

cftc

CFTC, çiftin havuzu kişisel paralarıyla karıştırdığını ve fonları elektronik ticaret platformu olan Apex Ticaret Platformu’nda vadeli işlem ticareti yapmak için kullanacağını belirtti.

CFTC‘nin uygulama direktörü Ian McGinley, bu dosyalama ile CFTC’nin dolandırılan kurbanlardan sorumlu kişilerden hesap sorma taahhüdünü pekiştirdiğini belirtti.

Michael ve Amanda Griffis, EXIT Realty Screamin’ Eagle adlı emlak firmasını işletiyor. Emlak firması şu anda konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Kararın yargıç tarafından onaylanması durumunda çiftin dava hakkında adil yargılanma süreci sırasında halka açık bir şekilde konuşmaları yasaklanacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner