CFTC'den California Şirketine Suçlama • Coinkolik
Yükleniyor...

CFTC’den California Şirketine Suçlama

CFTC, California merkezli Justby International Auctions şirketine suçlamalar yöneltti.

CFTC

CFTC, California merkezli Justby International Auctions şirketine suçlamalar yöneltti.

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), California merkezli Justby International Auctions şirketini ve CEO’su Cunwen Zhu’yu kripto “romantizm dolandırıcılığı” suçlamasıyla hedef aldı.

CFTC, “Romantizm Dolandırıcılığı” Başlıklı Bir Suçlama Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CFTC‘ye göre, en az 29 müşteri Justby International Auctions’a 1,3 milyon dolar aktardı. Şikayette, şirketin “avukatlar” olarak tanımlanan kişilerin sosyal medya üzerinden müşterilere ulaştığı ve hesap açma sürecinde müşterilerle romantik ilişkiler yaşıyormuş gibi davrandığı belirtildi.

cftc

CFTC, Justby’nin müşterilerin fonlarını kötüye kullandığını ve CEO Cunwen Zhu’nun bu fonların bir kısmını kişisel kullanımı için harcadığını ve geri kalanını diğer kişilere devrettiğini tespit etti. Ajans, müşterilerin paralarının ticaret amacıyla kullanılmadığını ve şirketin sahte kayıtlar sunarak gerçek ticaret yapıyormuş gibi görünmesini sağladığını iddia etti.

CFTC İcra Direktörü Ian McGinley, açıklamasında, insanların pandeminin getirdiği izolasyondan kaçmak için çevrimiçi ilişkilere yönelirken, dolandırıcıların yeni bir hedef bulmak ve insanlardan yararlanmak için fırsat gördüğünü belirtti.

CFTC, Justby International Auctions şirketine ve CEO Cunwen Zhu’ya yönelik olarak tazminat talep etmekte ve haksız kazançların iade edilmesini, sivil para cezalarının uygulanmasını, ticaret yasaklarının getirilmesini ve CFTC düzenlemelerine karşı kalıcı bir tedbir alınmasını istemektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x