Yükleniyor...

Circle, Eski CFTC Başkanını İşe Aldı

Stablecoin ihraççısı Circle, eski CFTC başkanı Heath Tarbert'i Baş Hukuk Sorumlusu ve Kurumsal İşler Başkanı olarak ekibine dahil etti.

Circle CFTC

Stablecoin ihraççısı Circle, eski CFTC başkanı Heath Tarbert‘i Baş Hukuk Sorumlusu ve Kurumsal İşler Başkanı olarak ekibine dahil etti.

Kriptonun küresel döngüsü, düzenlemeler ve yasal süreçlerle yeni bir boyuta evrildi. Kripto endüstrisi, FTX’in iflasından sonra zorlu dönemlerden geçiyor. Stablecoin‘ler ve kripto borsaları bu konuda öncü konumda yer alıyor.

Stablecoin ihraççısı Circle, düzenleyici gündeminin ortasında yeni bir hamlede bulundu. Circle, eski CFTC başkanı Heath Tarbert’i ekibine dahil etti.

Circle, Eski CFTC Başkanına İpleri Bırakıyor

USDC‘nin arkasındaki şirket olan Circle, düzenleyici baskıların ve belirsizliklerin ortasında ekibini güçlendiriyor. Circle, Baş Hukuk Sorumlusu olarak Heath Tarbert‘i ekibine dahil etti.

Tarbert, daha önce CFTC‘de başkanlık görevinde bulunmuştu. Ayrıca Tarbert, Citadel Securities ve Dünya Bankası‘nda da üst düzey görevlerde yer aldı.

Fortune ile röportaj gerçekleştiren Tarbert, dijital varlıklara meraklı olduğunu belirtti. Harbert, USDC’nin en popüler düzenleme uyumlu stablecoin olması nedeniyle Circle’a ilgi gösterdiğinin altını çizdi.

Endüstriye yönelik açıklamalarda bulunan Tarbert, blockchain teknolojisiyle geleneksel finans sistemlerinin yakınlaşmaya başlayacağını söyledi. Circle’ın yeni Baş Hukuk Sorumlusu, stablecoin’lerin gelecekte ödeme sistemlerine büyük bir katkı sağlayacağını aktardı.

Circle CEO’su Jeremy Allaire de Tarbert hakkında görüşlerini paylaştı. Allaire, Tarbert’in finansal uzmanlığına ve liderliğine övgüyle değindi. Allaire, şunları söyledi;

Geleneksel finans ile Web3 arasında bir köprü kurmaya devam ederken, Heath’in bakış açısı, yasal zekası ve küresel düzenleyici deneyimi, dünya çapında USDC’nin fayda değerini geliştirmemize yardımcı olacak

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner