Yükleniyor...

Cathie Wood, Binance Davasının Coinbase İçin İyi Olduğunu Söyledi

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Binance’in ABD’de yaşadığı yasal sorunların Coinbase’e fayda sağlayacağını çünkü rekabet ortamının ortadan kalkacağını belirtti.

cathie wood

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Binance’in ABD’de yaşadığı yasal sorunların Coinbase’e fayda sağlayacağını çünkü rekabet ortamının ortadan kalkacağını belirtti. 

Dünyanın en büyük iki kripto para borsası, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kayıt dışı menkul kıymet sattıkları iddiasıyla dava açmasının ardından düzenleyici baskıyla karşı karşıya kaldı. Bloomberg televizyonunda konu ile ilgili yorumlarda bulunan Cathie Wood, Binance’in yaşadığı yasal sorunların Coinbase için uzun vadede iyi olacağını söyledi. 

Wood: Bitcoin Tahminime Güveniyorum

Cathie Wood, Binance’in dolandırıcılık da dahil olmak üzere birçok suçlamayla karşı karşıya olduğunu, bu nedenle Coinbase için rekabetin ortadan kalktığını dile getirdi. 

Wood yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Binance, dolandırıcılık da dahil olmak üzere birçok suçlamayla karşı karşıya. Bu nedenle giderek artan bir düzenleyici inceleme altında. Dolayısıyla Coinbase için rekabet ortadan kalkıyor, bu da Coinbase için uzun vadede iyi bir şey.” 

Coinbase’in herhangi bir suç faaliyetiyle alakası olmadığını belirten Wood: “Güvenliğin ne olduğu ve stake etme ile ilgili sorular var. Bunlar Coinbase ve Binance’in karşı karşıya olduğu iki soru, ancak Binance ile ilgili diğer soruların çoğunun Coinbase ile ilgisi yok” dedi. 

Wood’un CEO’luk görevini yürüttüğü Ark Invest, bu gelişmelerin yaşanmasının ardından 400.000’den fazla Coinbase hissesi satın aldığını açıkladı. Ark, Coinbase’in dördüncü en büyük sahibi ve yaklaşık bir yıldır yaşanan düşüşlerde hissesine ekleme yapmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra Bitcoin için 1 milyon dolarlık hedefine hala güvendiğini söyleyen Wood, küresel ekonomilerde belirsizlik ve dalgalanma arttıkça Ark’ın Bitcoin’e olan güveninin de arttığını söyledi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner