Yükleniyor...

ARK Invest 17,7 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesi (COIN) Aldı!

Popüler kripto borsası Coinbase'in hisse (COIN) satın alımlarıyla da bilinen ARK Invest, gerçekleştirmiş olduğu COIN ticaretiyle gündeme düştü.

ARK

Popüler kripto borsası Coinbase’in hisse (COIN) satın alımlarıyla da bilinen ARK Invest, gerçekleştirmiş olduğu COIN ticaretiyle gündeme düştü.

Kripto borsalarının öncülerinden gelen Coinbase, son zamanlarda adından söz ettirmeye devam ediyor. ARK Invest’ın portföyünde bulunan COIN hisselerini giderek artırması, Coinbase’i her geçen gün daha da değerli kılıyor halde. Geçtiğimiz günlerde 17,7 milyon dolarlık COIN alan ARK Invest, Coinbase borsasındaki değerini günden güne artırıyor.

Hisse Satın Alımına Dair Bilgiler Paylaşıldı

Coinbase

Şirket, yayınladığı raporlar doğrultusunda hisse başına 83 dolardan 160.887 adet COIN’in satışını gerçekleştirerek 13,5 milyon dolar gelir elde etti. İki günden biraz daha uzun bir süre sonra, düşen piyasaya tekrar hamle yapan ARK Invest, perşembe günü hisse başına 66.30 dolar fiyat vererek 268.928 COIN satın aldı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), saatiyle perşembe gecesi gönderilen bir mail doğrultusunda, bu hisselerin 230.599’u ARK Innovation ETF’ye (ARKK), 38.392 tanesi ise, ARK Yeni Nesil İnternet ETF’sine (ARKW) aktarıldı. Coinbase’in hisse satın alımıyla da popülerleşen ARK, bu yönlü faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner