Yükleniyor...

BTC, Yakında Patlama Yapabilir! 24 Mart Bitcoin (BTC) Analizi

Güncel olarak direnç seviyesine çok yakın seyreden BTC, bu seviyenin aşılmasıyla beraber yakın zamanlı zirveleri hedefleyebilir.

6 mart bitcoin analizi

Güncel olarak direnç seviyesine çok yakın seyreden BTC, bu seviyenin aşılmasıyla beraber yakın zamanlı zirveleri hedefleyebilir.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Fed faiz kararı öncesi kripto piyasasında büyük bir dalgalanma yaşanmıştı. Kısa zaman diliminde destek seviyesini test eden BTC, yatırımcılar için piyasanın düşüş eğilimine geçtiğine dair korkular oluşturmuştu. Destek seviyesinden “alıcı talebiyle” karşılaşan lider kripto para, tekrardan 28.000 doları aşarak sektöre “güven salgılamış” durumda.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC’nin patlama yapabilmesindeki önemli kriteri, “kritik bir direnç seviyesine çok yakın seyretmesi” sunuyor. Genel fiyat tablosuna bakıldığında bu fiyat aralığının, yapıya göre “güçlü bir destek/direnç olarak çalıştığı” karşımıza çıkıyor. 28.470 dolar seviyesinin altına yerleşen BTC, bu engelin aşıldığı takdirde 29.250 dolar seviyelerine doğru yola çıkabilir.

Ekran Resmi 2023 03 24 09.21.23

Fiyat yapısındaki olumsuz senaryoyu ele alıcak olursak, özellikle de sektör bazlı gelebilecek Fud haberler, fiyatı sırasıyla 27.750 ve 26.607 dolar seviyelerine getirebilir. Fed faiz kararı günü “iştahlı alıcıların karşıladığı” 26.607 dolar seviyesinden “alış baskısı” takip etmek BTC piyasası için büyük önem taşıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner