Yükleniyor...

BTC, 30.000 Dolara Ulaşmaya İstekli! 22 Mart 2023 Bitcoin Analizi

Yeniden 28 bin doların üzerine atan Bitcoin (BTC), kripto piyasasındaki hareketliliğini sürdürmeye devam ediyor.

btc

Yeniden 28 bin doların üzerine atan Bitcoin (BTC), kripto piyasasındaki hareketliliğini sürdürmeye devam ediyor.

Çalkantılı haberler ile devam eden kripto sektörü, henüz net olarak yönünü belirlemiş değil. Küresel finans piyasalarından gelen çeşitli haberlerin BTC‘nin fiyat istikametinde söz sahibi olacağı görülüyor. Geçtiğimiz günlerde ABD enflasyon verisinin açıklanmasının ardından atağa kalkan BTC, önündeki direnci aşmak için de böyle bir senaryo bekliyor olabilir. Piyasanın önceki dönemlerinde etkili bir destek olarak çalışan 28.440 dolar seviyesi, BTC için “direnç olarak yeniden aktif” durumda.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

45 Dakikalık BTC grafiği dikkate alındığında, yükselen trend yapısının oluştuğu görülüyor. Yaklaşık olarak 26.800 dolardan itibaren kendisine yükselen trend oluşturan BTC, Fud haberler gelmediği sürece bu yapının üzerinde seyredebilir. Geçmiş süreçte “iştahlı alıcıların olduğu28.440 dolar seviyesi, güncel olarak BTC‘nin önüne bariyer örmüş halde.

Ekran Resmi 2023 03 22 10.00.55

Yükselen trend yapısının devam ettiği planlamayı ele alırsak BTC fiyatının 28.440 doları kalıcı şekilde aşıp, 29.850 dolara doğru yola çıkması olası görünüyor. Yalnızca kripto taraflı değil, global ekonomi piyasalarından gelebilecek olumsuz haberler BTC için farklı bir hal yaratabilir. Yükselen trend bozulduğu takdirde sırasıyla, 27.780 dolar ve 26.586 dolar seviyelerine kadar geri çekilmeler muhtemel.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner