Yükleniyor...

Coinbase CEO’sundan, SEC’e Garip Bir Benzetme

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, ABD'nin güçlü düzenleyicisi SEC'i "pickleball oyunundaki futbol hakemlerine" benzetti.

brian armstrong

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’nin güçlü düzenleyicisi SEC’i “pickleball oyunundaki futbol hakemlerine” benzetti.

SEC’in Coinbase’e gönderdiği Wells Bildirimi, kripto topluluğunda yoğun bir ses getirdi. SEC, geçtiğimiz gün popüler kripto borsası Coinbase’e bir uyarı gönderdi. Bu uyarıda, Coinbase’in staking hizmetleri ana odak noktası haline getirildi.

ABD’li düzenleyicilerin menkul kıymet iddiasıyla odak noktasına aldığı kripto staking hizmetleri, kayıt dışı olduğu takdirde dava süreçlerine dahil ediliyor. Ancak Coinbase, Wells Bildirimi’ne konu olan staking hizmetlerinin zaten bildirildiğini savunuyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Armstrong, SEC’in henüz ne yaptığını bilmediğini iddia etti.

Coinbase CEO’su, SEC’i Hedef Aldı

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC’in hukuksal süreçleri hakkında garip bir benzetmede bulundu.

Dün basına düşen SEC’in Coinbase’e uyarıda bulunduğuna yönelik haberlere, Coinbase CEO’su Armstrong‘tan açıklamalar geldi. Armstrong, ABD’de hızla büyüyen spor dalı olan pickleball ile göndermelerde bulundu. Coinbase patronu, SEC’i pickleball oyunundaki futbol hakemlerine benzetti. Bu benzetmenin altını dolduran CEO, “Hakemler bu yeni oyunun kuralları konusunda anlaşamıyor ve içlerinden biri Nisan 2021’de verdiği bir kararı değiştirmeye karar veriyor.” şeklinde çarpıcı bir açıklamada bulundu.

SEC’in Nisan 2021 tarihinde verdiği bir karara atıfta bulunan Armstrong, Coinbase’in bu tarihte halka açılma başvurusunun onaylanmasını ön plana çıkardı. Armstrong, SEC’in dosyalamalarının varlık listeleme sürecini açıkladığını ve stake etmeye yönelik 57 referans içerdiğini savundu.

Armstrong, SEC‘in daha önce onayladığı bir konu hakkında şimdilerde farklı yaklaşmasına, “netlik” eksikliği yaklaşımında bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner