Yükleniyor...

Circle’ın Baş Strateji Sorumlusunun Hesabı Saldırıya Uğradı

USDC'nin arkasındaki şirket olan Circle, baş strateji görevlisinin hesabının saldırıya uğradığını doğruladı.

Circle usdc

USDC’nin arkasındaki şirket olan Circle, baş strateji görevlisinin hesabının saldırıya uğradığını doğruladı.

Circle‘ın baş strateji sorumlusu ve küresel politika başkanının hesabından bir Twitter ileti dizisi, USDC kullanıcıları için “tek seferlik bir bonus” sözü vermişti.

Circle, Baş Strateji Sorumlusunun Hesabının Saldırıya Uğradığını Doğruladı

Circle CEO’su Jeremy Allaire, USDC sahiplerine airdrop şeklinde tek seferlik bir bonus vadeden bir Twitter dizisinin sahte olduğunu doğruladı. 

Allaire, şirketin baş strateji sorumlusu ve politika başkanının hesabının hack’lendiğini söylemek için Twitter’da açıklamalarda bulundu. Boston merkezli şirketin bir sözcüsü, konunun “meşru olmadığını” söyledi.

circle ceosu

Tweet’ler Circle’dan Dante Disparte’ın hesabından geldi ve USDC sahiplerinin bu ayın başlarında stablecoin’in düşüşünden sonra bir bonus alacağını iddia etti. Saldırıya uğrayan hesaba göre, USDC kullanıcıları için “tek seferlik bonus” bir airdrop şeklinde gelecek.

Dizideki bir tweet, Circle ile alakası olmayan bir URL’ye yönlendiriyordu.

Circle’ın USDC stablecoin’i, Silvergate ve Silicon Valley Bank’ın çöküşünün ardından 6 Mart hafta sonu düşüş yaşadı. Circle bunun ardından fonların aktarıldığını açıkladı ve USDC peg’ini nispeten geri kazandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner