Yükleniyor...

JPG Store Nedir?

JPG Store, Cardano blokzincir ağının kendi NFT pazar yeridir.

jpg store

JPG Store, Cardano blokzincir ağının kendi NFT pazar yeridir. Bu platform ile MoonPay aracılığıyla banka kartı kullanarak NFT satın alınabilir. Bununla birlikte kullanıcılar, ApplePay veya GooglePay‘in yanı sıra yine banka kartlarını kullanarak ADA token’larını doğrudan satın alabilirler.

JPG Store Nedir?

JPG Store, merkezi olmayan bir blokzincirde sanat eserleri keşfetmeye, sanatçıları desteklemeye ve topluluklara katılmaya olanak tanıyan bir Cardano NFT pazarıdır.

NFT deneyimini daha da iyi hale getirmek için JPG’de Cardano NFT’leri alıp satabilir, teklifler yapabilir, profilinizi özelleştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Kullanıcılar için, JPG Store’da Cardano topluluğundaki sanatçıları desteklemek için bir Launchpad ve sanatçıların sanat eserlerini bir NFT’ye dönüştürmelerini sağlayan bir basım özelliği bulunur.

cardano 1

JPG’de Nasıl NFT Satın Alınır?

Sitenin “Marketplace” bölümünde dijital sanattan avatarlara kadar çok çeşitli NFT’ler bulabilirsiniz. Ayrıca JPG Store, kullanıcıların sıralamayı, fiyat aralığını ve daha fazlasını tanımlamasına olanak tanıyan sezgisel bir kategori görünümü ve gelişmiş arama özellikleri sunar.

Satın almak istediğiniz bir NFT bulduğunuzda, “NFT Satın Al” seçeneğine tıklayın. Ardından, satın alma işlemini tamamlamak için işlemi cüzdan şifrenizle imzalamanız gerekecektir.

jpg store

JPG Store’da NFT Oluşturma

Platform şu anda kullanıcılara “Tek NFT Oluşturma” olanağı sağlamaktadır. “Toplu ve Büyük Koleksiyonlar” oluşturma işlevi ise yakında kullanıma sunulacaktır. Piyasada NFT’ler basmak kolaydır ve yalnızca birkaç basit adımda gerçekleştirilebilir:

  • Öncelikle, web sitesinin sağ üst köşesindeki “Creators” butonunu bulun ve “Create your Collection” seçeceğine tıklayın.
  • Ardından bir sonraki sayfaya yönlendirileceksiniz ve orada “Create Single NFT” seçeneğini seçeceksiniz.
  • Herhangi bir mevcut koleksiyonun parçası olmayan tamamen yeni bir NFT oluşturuyorsanız, “Create new Policy ID”yi seçin. Daha fazla resim eklemek istediğiniz mevcut bir koleksiyonsa, “Add to existing Policy ID”yi seçin.
  • Bu adımda, koleksiyonları akılda kalıcı bir ad, kısa bir açıklama vb. girerek kişiselleştirebilirsiniz.
  • Her şey ayarlandıktan sonra “Kaydet” düğmesine basın ve işlemi tamamlamak için cüzdan şifrenizi kullanarak oturum açmanız istenecektir.

JPG Store’da yaratıcıları, tasarımcıları ve sanatçıları sanat eseri yaratmaları ve Cardano topluluğuna değer katmaları için destekleyen bir Launchpad programı mevcuttur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner